Влада мала би організувати процес боротьби із коронавірусом й унеможливити всі загрози, які з’являтимуться перед суспільством, але натомість лише сіє паніку.

Про це у прямому ефірі ток-шоу “Говорить ВЕЛИКИЙ Львів” заявив ексочільник Львівської ОДА, нардеп від “ЄС” Олег Синютка.

“Через свою непрофесійність і нерозуміння, що і як треба робити, влада вдається до заборон – заборонити їздити, заборонити ходити, закрити, припинити…Усе це закінчується великим колапсом, бо завтра все одно настане і завтра країна також повинна жити. Дійшовши до всіх крайнощів у заборонах, влада починає пропонувати суспільству останній свій аргумент – введення надзвичайного стану. Вони розуміють, що Верховну Раду не так легко буде схилити до голосування за цей антинародний закон, тому чуємо від прем’єр-міністра пропозиції передати всі повноваження президенту. Вони хочуть створити такого собі диктатора, фюрера. Але президент не здатний керувати державою, він не здатний відповісти на виклики, які були і сьогодні стоять перед Україною. А вся президентська вертикаль, аж до районних адміністрацій, потурає цій політиці”, – заявив Синютка.

Нардеп нагадав, що ще місяць тому владі пропонували скликати позачергове засідання ВРУ і присвятити його можливому наступу епідемії. Втім, це ігнорували до того часу, коли вірус вже почав поширюватись.

“Законопроект, який запропонувала влада, не відповідає вимогам, які сьогодні є, і не погасить небезпеки, з якими стикається суспільство. Ми підтримали його, бо в нинішій ситуації йти всупереч пропозиціям влади просто неправильно. Але ми пропонуємо набагато серйозніші кроки. Взамін бачимо, що влада намагається голосувати законопроекти взагалі без обговорення, незважаючи на наслідки. Влада керується власним страхом і розганяє паніку серед людей”, – додав політик.

Олег Синютка звернув увагу і на позицію міської влади Львова. За його словами, керівництво міста не вживає достатніх заходів для боротьби з епідемією й слідом за центральною владою сіє паніку.

“Місто створило оперативний штаб. Чому до нього не залучити всіх людей, які представлені в міській раді, які також готові розділити відповідальність? Абсолютно не думають про доставку лікарів і рятувальників на роботу. А де тести, про доставку яких в Україну влада вже відзвітувала? Їх немає. Тому ми й не знаємо, яка реальна ситуація з коронавірусом. Місцева влада тільки розсилає по місту гучномовці, які ще більше сіють паніку і вселяють в людей відчуття невпевненості. Влада живе тільки своїми страхами, як би їй втриматися при владі. Ні до чого доброго це не приведе”, – вказав Олег Синютка.

Пряму трансляцію ефіру дивіться тут: