Президент Володимир Зеленський заявляє, що влада має план щодо контролю над українсько-російським кордоном на Донбасі.

Про це він заявив у п’ятницю, під час виступу в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера”.

“Я точно буду говорити про кордон (під час переговорів у “нормандському форматі” у понеділок – УП). Скажу відверто, у нас інший план з приводу кордону, яким чином це передається і яким чином і коли Україна контролює кордон український з Росією”, – заявив президент.

Він також прокоментував заяву партій “Європейська солідарність”, “Батьківщина” та “Голос” щодо “червоних ліній” перед переговорами у Парижі, заявивши, що йому “подобається, що колишній президент незгоден з тим, що саме він підписав”.

“Деталі з кордоном, які підписала в Мінську та сама видатна людина, вона дійсно дуже складна. Моя позиція дуже проста – в момент виборів, коли вони стануться в тимчасово окупованому Донецьку і тимчасово окупованому Луганську Україна повинна повністю контролювати наш український кордон. Я впевнений в цьому”, – додав Зеленський.

На питання, яи готовий він змінити Мінські угоди, які передбачають проведення виборів на окупованій території до контролю над кордоном, президент сказав: “Не готовий зараз вам відповідати так на це питання, бо це може вплинути зараз просто на можливість… Хтось може зірвати зустріч у “нормандському форматі”. Я не готовий ризикувати можливістю цієї важливої для України зустрічі”.

Нагадаємо, Зеленський проведе закрите засідання РНБО перед Нормандським самітом.