Президент України Володимир Зеленський розповів, як він планує повернути полонених українців.

Про це він розповів під час прес-марафону.

«Ніхто ніколи не забуде про людей, які сидять у тюрмах у Криму, в Росії чи на території так званих ЛНР і ДНР. У нас існує три списки обміну. По жителях Криму ми маємо говорити напряму з російською стороною. Інший список – це люди, які ув’язнені на території ЛНР і ДНР, про яких ми можемо говорити у рамках Мінського і Нормандського формату. Третій список – це люди, які не мають підтвердження, що вони перебувають на території цих республік, хоча у нас є інформація, що вони саме там.

Обмін за першим і другим списками ми готові провести хоч завтра. Росія декларує, що це можна зробити у рамках Нормандського формату, тому я так поспішаю із ним. Я вважаю, що звільнення людей – це пріоритет номер один. З нашого боку ці списки вже готові. Якщо Нормандський формат буде відкладатись, то ми шукатимемо інші варіанти обміну полоненими. Це можуть бути Мінські домовленості або прямі перемовини між мною і Путіним, що вже дало результати», – розповів Володимир Зеленський.

Нагадаємо, що раніше Володимир Зеленський повідомив, що на зустрічах Тристоронньої контактної групи в Мінську триває робота над етапами й термінами повернення всіх полонених українців.