Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з представниками ділових кіл США в Нью-Йорку заявив, що його команда налаштована «не обіцяти реформи та зміни в країні, а швидко їх проводити».

Про це повідомляє пресслужба президента.

Так, президент зазначив, що не збирається лише говорити про важливість боротьби з корупцією чи важливість дерегуляції, а має намір виконувати свої обіцянки.

«Ми вже почали вирішувати проблеми, які заговорювалися роками. Ми змінюємо країну, правила гри, створюємо цивілізовану ділову атмосферу – і робитимемо це все дуже швидко. У нас нема років, у нас є тільки місяці», – сказав Зеленський.

Президент нагадав, що вперше в історії України знято недоторканність з народних депутатів, ухвалено закон, що допоможе ефективно працювати Вищому антикорупційному суду. До того ж прийнято ще багато законів, які значно збільшують прозорість регулювання фінансової сфери.

Він додав, що на тлі таких змін кредитний рейтинг України зріс з В- до В, а прогноз поліпшився зі “стабільного” на “позитивний” агентства Fitch Rating.

“Економіка зростає вже 14 кварталів поспіль і досягла 4,6% у 2-му кварталі цього року”, – заявив Зеленський.

Крім того, президент зауважив, що вперше за чотири роки Україна вийшла на рекордний розмір портфелю ЄБРР у понад 1 мільярд доларів, з якого близько половини – нові проекти, оголошені в останні три місяці.

Він підтвердив інформацію про продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом, Світовим банком та іншими фінансовими установами.

Зазначається, що у жовтні планується розглянути законопроект, який суттєво скорочує список підприємств, заборонених до приватизації.

«Ми розпочинаємо приватизацію державних компаній і запрошуємо до участі в наших відкритих аукціонах», – заявив Зеленський.

Крім того, президент додав, що найближчим часом Верховна Рада розгляне законопроект про концесії, який дасть змогу залучити на прозорих та зрозумілих умовах інвестиції в інфраструктуру.

Глава держави нагадав, що Україна зміцнила позиції в рейтингу Doing Business.

«Надалі ми зробимо все для забезпечення економічного зростання та залучення прямих іноземних інвестицій. Це мій головний пріоритет як президента, це також пріоритет нового уряду та парламенту», – резюмував Зеленський.

Як писав “Вголос”, конкурент Дональда Трампа на виборах президента США у 2020 році Джо Байден заявив, що Трамп у розмові з президентом України Володимиром Зеленським поставив свої інтереси вище за державні.