Президент України Володимир Зеленський вніс у Верховну Раду проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

На початку червня на сайті Верховної Ради України був зареєстрований інший проєкт закону №10358 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів».

3 червня в Адміністрації президента повідомили, що Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт щодо цивільної конфіскації корупційних активів високопосадовців та відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

27 лютого Конституційний Суд визнав неконституційним притягнення до кримінальної відповідальності чиновників за незаконне збагачення. Суд дійшов висновку, що стаття про незаконне збагачення не відповідає вимогам чіткості, точності й однозначності.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура наприкінці березня опублікувала перелік 65 кримінальних справ, закритих через скасування статті про незаконне збагачення.

У Національному антикорупційному бюро України тоді ж повідомили, що детективами розслідувались факти незаконного збагачення на понад пів мільярда гривень в межах більш ніж 60 кримінальних проваджень, втім, від 27 березня бюро більше немає таких справ про незаконне збагачення.

Як писав "Вголос", відомо, кого Зеленський пропонує Раді призначити головою СБУ.