Президент України Володимир Зеленський вимагає від правоохоронних органів встановити причетних до запису розмов під час зустрічі прем’єр-міністра Олексія Гончарука, міністрів і представників Національного банку України.

Про це повідомили у пресслужбі ОП.

"Вимагаю, щоб за два тижні, якомога швидше ми з вами отримали інформацію – хто вів записи… Знайти, хто це зробив, і з цим розібратися", – сказав глава держави.

Ба більше, він зауважив, що в межах кримінального провадження має бути чітко встановлене коло осіб, які були присутні на переговорах, і з’ясовані обставини, за яких вони відбувалися.

"У засобах масової інформації було багато фейків щодо присутності тих чи інших посадових осіб. Фотографія, яка є у ЗМІ, – з’ясувати, чи справді всі ці люди були учасниками, чи ні", – зазначив Зеленський.

Президент додав, що, за словами Гончарука, було декілька переговорів, і зустріч, з якої був оприлюднений перший уривок, тривала п’ять годин.

Глава держави також вимагає впродовж двох тижнів напрацювати необхідні заходи, щоб унеможливити подібні інциденти в майбутньому й технічно забезпечити захист інформації. Несанкціоноване прослуховування та фіксування розмов не повинне мати місце у приміщеннях органів державної влади всіх рівнів, адже це питання національної безпеки.

Нагадаємо, ввечері 15 січня в мережі поширили скандальні розмови між нібито прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком, заступницею голови НБУ Катериною Рожковою, міністрами фінансів Оксаною Маркаровою та економіки Тимофієм Миловановим.  На записах нібито Гончарук скаржиться, що він не надто сильний в економіці, а у президента в голові – взагалі немає розуміння економічних процесів.