Президент України Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу в понеділок, 19 серпня, вшанували пам'ять загиблих у Бабиному Яру.

Про це повідомляє "Главком".

Зеленський заявив, що Україна разом з усім цивілізованим світом демонструє єдність і стоїть на сторожі гуманізму, толерантності, свободи і демократії заради третього «неможливо» - неможливо допустити знову».

Президент заявив, що масове вбивство людей в Бабиному Яру можна описати трьома «неможливо»: неможливо зрозуміти, забути і пробачити та знову допустити.

«За різними даними, у період нацистської окупації в Бабиному Яру було розстріляно від 70 до 200 тис. людей, і це не просто статистика. Це тисячі причин другого неможливо. Друге «неможливо» - це забути і пробачити. Український народ завжди пам'ятатиме про ці злочини проти людяності. Ми ніколи не забудемо, до чого призводить ксенофобія і расизм. Сьогодні з почуттям великої поваги ми низько вклоняємося і бережемо пам'ять про праведників народів світу», - зазначив глава держави.

Президент закликав міжнародну спільноту об'єднати зусилля, щоб недопустити прояви антисемітизму та нетерпимості на расовому чи національному ґрунті.

«Не можна допустити знову! Вічна пам'ять жертвам Бабиного Яру, вічна пам'ять жертвам Другої світової війни», - підкреслив президент України.

Своєю чергою, Нетаньягу заявив про намір встановити пам'ятний знак у Бабиному Яру. Таку ідею він обговорював з радянським правозахисником Натаном Щаранським.

«Ми з паном Щаранським недавно розмовляли про те, щоб заснувати тут знак пам'яті заради всіх наших померлих», - сказав Нетаньягу.

Як писав "Вголос", Зеленський хоче, щоб Ізраїль визнав Голодомор геноцидом.