Президент України Володимир Зеленський заявив, що Європейський Союз виділить Україні новий транш у розмірі  500 млн євро.

Про це він повідомив на своїй сторінці в Twitter.

Зеленський подякував президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн та ЄС.

Варто зауважити, що це буде другий транш четвертої програми макрофінансової підтримки для України.

Президент зазначив, що підтримка європейських партнерів допоможе Україні стабілізувати економіку під час пандемії коронавірусу.


Варто зауважити, що в Єврокомісії вже підтвердили дану інформацію, додавши, що це останній транш у рамках даної програми.

Повідомляється, що загалом Україна отримала від ЄС  3,8 млрд євро у вигляді позик.

Проте віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс наголосив, що українське питання все ще залишається одним з головних пріоритетів Європейського Союзу.

Натомість єврокомісар з економіки Паоло Джентілоні додав, що надалі держава Україна отримуватиме фінансову допомогу лише у рамках заходів для боротьби з наслідками коронавірусу (додаткові 1,2 млрд євро).

Проте в ЄС зауважили, що про виділення траншу можна буде говорити лише після того, як Україна виконає 12 політичних дій, які були узгоджені з Брюсселем.

Зокрема йдеться про боротьбу з корупцією і відмивання грошей, управління державними фінансами, банківським сектором, енергетикою, охороною здоров'я та соціальною політикою.

Як писав "Вголос", євроінтеграція та припинення російської агресії: Кулеба назвав головні пріоритети Зеленського.