Новообраний Президент України Володимир Зеленський заявив, що після інавгурації ретельно проаналізує зміст ухваленого сьогодні закону про мову, щоб пересвідчитися, що в ньому дотримано всі конституційні права та інтереси всіх громадян України. У разі потреби реагуватиме відповідно до конституційних повноважень Президента України i в інтересах громадян.

Відповідну заяву Зеленський оприлюднив на своїй сторінці у Facebook.

«Перед Україною сьогодні стоять серйозні виклики, які ми зможемо подолати лише разом. Російська агресія, повільний економічний розвиток, масова еміграція українців за кордон, тотальна корупція – це проблеми, які стосуються кожного з нас і суспільства загалом. Тому ми повинні ініціювати та ухвалювати такі закони й такі рішення, які консолідують суспільство, а не навпаки», – зазначив Зеленський.

Новообраний Президент наголосив, що українська мова – єдина державна мова в Україні.

«Так було, так є і так буде. Щодо цього питання – жодних компромісів. Держава повинна дбати про розвиток української мови, про розширення сфери її вжитку. Це теж безумовно, з цим погоджується все суспільство», – написав Зеленський.

«Питання в методах, якими ми втілюємо в життя цей стратегічний курс. Моя принципова позиція – держава має сприяти розвитку української мови шляхом створення стимулів і позитивних прикладів, а не заборон і покарань, ускладнення бюрократичних процедур, множення кількості чиновників замість їх скорочення», – каже новий гарант.

За словами Володимира Зеленського, законопроект про державну мову розглядався під час виборчого циклу, що зробило його заручником політичної риторики:

«Закон був ухвалений без попереднього достатньо широкого обговорення із громадськістю. До проекту закону було внесено понад 2 тисячі поправок, що свідчить про відсутність згоди щодо окремих його положень навіть у Верховній Раді”.

«Сьогодні важко спрогнозувати наслідки ухвалення цього Закону – остаточний його текст з урахуванням усіх поправок наразі недоступний. Після мого вступу на посаду Президента буде зроблено ретельний аналіз цього Закону, щоб пересвідчитися, що в ньому дотримано всі конституційні права та інтереси всіх громадян України. За підсумками аналізу реагуватиму відповідно до конституційних повноважень Президента України i в інтересах громадян», –заявив новообраний Президент України.

Перед Україною сьогодні стоять серйозні виклики, які ми зможемо подолати лише разом. Російська агресія, повільний…

Опубліковано Володимиром Зеленським Четвер, 25 квітня 2019 р.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада України ухвалила Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».