Останнім часом у львівських ЗМІ посилено обговорюється поява павільйонів поблизу універмагу «Львів». Поява нового ринку поблизу спального району нікого не дивує — місце однозначно прибуткове, проте поява саме цих торгових яток може викликати ще один земельний скандал в місті.

Про ситуацію з ринком «Княжим» розповідає керуючий Універмагу „Львів” Мирослав Стельмах

Хто веде будівництво біля Універмагу?

Земельна ділянка, на якій ведеться будівництво, перебуває в сервітутному користуванні ТзОВ «Біля Універмагу». Нещодавно було розпочато будівництво додаткових повільйонів на площадці, щодо права власності на яку зараз точаться судові спори, один квадратний метр павільйона продається по близько 1 000 доларів США.

Преса повідомляє, що будівництво яке ведеться поблизу універмагу є незаконним. Чому?

Проблема в тому, що наскільки мені відомо, договір на сервітутне користування не зареєстрований згідно чинного законодавства; термін дії цього договору закінчується в червні 2008 року, а ТзОВ „Біля Універмагу” продає місця на ринку людям без жодних гарантій, що ці люди зможуть продовжувати там свою діяльність — фактично виманює гроші від людей; але не відомо, чи розказує він людям всю правду; також, на мою думку, ТзОВ „Біля Універмагу” не є належним землекористувачем та постійно порушує земельне законодавтсво, у зв’язку з чим Держземінспекцією неодноразово надсилались клопотання до міської ради про скасування сервітуту; окрім того, на ринку порушуються всі можливі санітарні, пожежні та будівельні норми, будівництво павільйонів здійснено без отримання відповідних дозволів, тобто незаконно.

Якою є реакція влади?

Власне, нам важливо достукатись до органів державної влади, щоб вони заворушились, бо так далі продовжуватись не може і важливо донести до людей правдиву інформацію, щоб вони добре подумали перед тим, як платити гроші.

Будівництво знову здійснюється без отримання необхідних дозволів і я сподіваюсь, що на це раз органи державної влади відреагують належним чином, бо так далі продовжуватись не може; знову виникає ситуація, коли Гриншпун (власник ТзОВ «Біля Універмагу») виманює в людей гроші, потім, коли доведеться зносити ці павільйони він, звичайно, навряд чи поверне гроші і крайніми опиняться люди. І у цій ситуації держава повинна захистити людей.