Ми від початку скептично ставилися до намагань київського керівництва „Нашої України” і БЮТ змусити в наказному порядку співпрацювати фракції „НУ” та БЮТ в місцевих радах, особливо в питанні приватизації чи оренди землі та майна виключно на аукціонах.
І, здається, були праві.

 Але якщо останні пустощі львівських місцевих бютівців та нашоукраїнців в земельних питаннях припадають на 1 лютого, тобто, ще до підписання угоди про співпрацю між ними, (про це ми напишемо ще окремо), то відверто кажучи відшукати пояснення тому, що сталося на сесії Львівської облради 13 лютого, тобто вже після підписання угоди про співпрацю між БЮТ та НУ в облраді, ми не могли аж до моменту, поки не звернулися до голови фракції БЮТ Івана Деньковича та інших депутатів за роз’ясненнями.

Отож, вуаля. 13 лютого на засіданні облради, відбулося відкрите голосування з питання „Про погодження проекту землеустрою щодо відведення земель товариству з обмеженою відповідальністю „Керамбуд””. Згідно рішення, запропонованого на затвердження депутатів, цій фірмі відводиться в оренду на 20 років земельна ділянка площею 7,0 га під розробку кар’єру на території Великопільської сільської ради.

З присутніх 101 депутатів на засіданні депутатів „за” таке рішення проголосували 69 депутатів, проти – 4, утрималося – 3, не голосували – 25. Рішення було прийняте. Серед тих, хто голосував „за” було 35 бютівців та 10 нашоукраїнців! Так і хочеться запитати: де партійна дисципліна? Навіщо підписуєте угоди, які підписуєте? Для чого „дурите” своїх виборців?

Тепер, спробуємо з’ясувати реальні обставини того, що сталося.

Іван Денькович, заступник голови Львівської облради, голова фракції НУ у Львівській облради, голосував "за"

„По-перше, це не є просто вільна земельна ділянка, а кар’єр. Цю земельну ділянку виділила „Керамбуду” сільська рада. Це було погоджено також і райрадою. Сільський голова виставив певні умови до фірми „Керамбуд»”, які були виконані. Це – газифікація села. Також було виплачено відшкодування і була дана згода розробити генплан села. До того ж, нам був переданий лист голови облради, в якому були викладені ті пункти, які були виконані „Керамбудом”.

Підстав для відмови не було. І якщо б це питання розглядалося після того, як ми прийняли рішення про виключну приватизацію комунального майна з аукціонів, то можливо б воно не було прийнято. Але в ситуації. що склалася, з нашого боку було б неправильно не затвердити це рішення. Тоді б „Керамбуд” зазнав би збитків. На фракції в нас йшли довгі дебати з цього питанню. Додатковим аргументом для нас стало й те, що ще в 2005 році, коли це питання вперше розглядалося на облраді, його підтримували Михайло Сендак та Ростислав Новоженець, які сьогодні є членами нашої фракції.

Микола Горинь, заступник голови Львівської облради, член фракції НУ, голосував „за”

„Це питання було предметом розгляду на кожній фракції і вони прийняли відповідні рішення підтримати даний проект. Львівська облрада до того ж, не є початковим елементом прийняття цього рішення. Це був довгий ланцюг рішень і практично наше рішення – лише останній його етап.

Якщо ж говорити про партійну дисципліну, то між БЮТ і НУ є домовленість про підтримку і єдність в принципових питаннях, а щодо інших – ми даємо можливість голосувати депутатам так, як вони вважають за потрібне.

Хоча проблема є, нам необхідно отримати максимальний ефект від наших спільних рішень. Але коли є потреба відійти від домовленостей і коли є погодженість про це між двома фракціями, то я думаю, що рішення можна приймати. Жодна угода не є догмою, багато документів не є догмою, бо передбачити всі ситуації у житті є не можливо.”