У Туреччині кількість постраждалих внаслідок 6-бального землетрусу в Егейському морі зросла до 804. Стихія забрала життя 24 людей.

Про це повідомляє Агентство із надзвичайних ситуацій і стихійних лих Туреччини.

Нагадаємо, що найбільше руйнувань зазнала провінція Ізмір.

"24 людини загинули, одна із них потонула. Загалом постраждали 804 людини: 743 – в Ізмірі, 5 – в Манісі, 2 – в Баликесірі та 54 – в Айдині, – йдеться в повідомленні. – Рятувально-пошукові роботи завершені у 8 будинках з 17".

Рятувальники продовжують розбирати завали на місцях обвалу дев'ятьох будівель, там можуть перебувати загиблі та поранені. У постраждалому регіоні працюють майже чотири тисячі людей, 20 рятувальних собак та 475 транспортних засобів, зокрема вертольоти та катери.

Через цунамі та різке підвищення рівня моря прибережні райони Ізміра ще й опинились у воді. Кілька рибалок зникли безвісти. Місцеві розповідають: у тих будинках, які встояли під час підземних поштовхів, тепер усередині плаває риба. У деяких води аж по другий поверх.

Водночас на турецькому острові Самос затопило порт. Загинули двоє підлітків – хлопець із дівчиною. На них упала стіна. Рятувальники просять людей залишатися на вулиці й триматися подалі від набережної. За їхніми словами, такого землетрусу на Самосі не було понад сто років.

Як відомо, 30 жовтня у західній частині Туреччини стався землетрус магнітудою 6,6 з Епіцентром в Егейському морі, біля узбережжя району Сеферхісар провінції Ізмір.

Після землетрусу в країні зафіксували 341 афтершоки, магнітуда 31-го з яких перевищувала 4 бали.