Нардеп VII скликання і експерт з економіки Михайло Головко пояснив ризики закону про скасування мораторію на продаж землі.

Про це він розповів у коментарі для ІА «Вголос».

«Спочатку землю відберуть у малозабезпечених людей, які мають поле, хочуть його продати і отримати гроші. Такі люди складають приблизно 20% кожного села. Звісно ж, цю землю куплять за мінімальними цінами.

Після того, за допомогою тиску у вигляді податків та інших юридичних норм, влада зробить так, що людині буде невигідно тримати землю. Крім того, люди будуть розуміти, що за цю землю у будь-який момент можна буде отримати кошти. Якщо, наприклад, хтось в родині захворіє чи ще щось, то за цю землю можна буде отримати гроші. Таким чином люди, які мають ділянки, будуть відтіснятись і вони самі захочуть їх продати», - пояснив Михайло Головко.

«А тоді земля вже перейде в одні руки і неважливо, що там прописано у законі, це справа техніки. Як, наприклад, перевірити, скільки землі насправді є у людини і хто їй заборонить реєструвати ці ділянки на підставних осіб? Тобто, у законі не прописано, як це має регулюватись. А якщо людина вже має більше, ніж 100 га? Процедура зовсім не прописана», - додав експерт.

«Також у законі є пункт, який передбачає легалізацію нелегально набутої землі. Це взагалі абсурд і нонсенс. Це означає, що люди, які нелегально володіють землею не те що не будуть покарані, а ще й узаконять свої права. Вони її не обов’язково нелегально купили, вони могли її вкрасти, зробити рейдерське захоплення, але тепер все буде законно.

Таким чином буде відбуватись поступове «віджимання» цих земель на користь олігархів і через 10 років від українського села нічого не залишиться», - підсумував він.

Більше читайте тут: Ринок землі: інвестиції чи розквіт олігархів?