Міністерство юстиції готує список жінок, які зможуть приступити до виконання адвокатських обов'язків вже після свята Ід аль-Адха (жертвоприношення). У цьому році він настане 26 жовтня і триватиме три дні.

Постанова, яка дозволяє подібну практику, знаходилася в розробці ще з 2010 року, а в 2011-му, коли ситуація так і не зрушилася з мертвої точки, група активісток почала кампанію на підтримку нової ініціативи.

За законами Саудівської Аравії, щоб стати адвокатом, необхідно отримати відповідну юридичну освіту, протягом трьох років пропрацювати в адвокатській конторі, а потім скласти іспити і підтвердити свою кваліфікацію. Однак у країні, де визначальну роль у житті суспільства відіграє ваххабізм – ультраконсервативна ісламська течія, жінки позбавлені багатьох прав і свобод. Зокрема, їм досі заборонено керувати автомобілем.

Лише рік тому представниць прекрасної статі було допущено до політичного життя і виборчого процесу. Тоді король Абдалла ібн Абдель Азіз Аль Сауд надав їм право входити до складу Консультативної ради і балотуватися на муніципальних виборах.

Джерело: itar-tass.com