Жіночий Соцінтерн закликає лідерів СПУ Олександра Мороза та СДПУ Юрія Буздугана включати у виборчі списки більше жінок.

Про це йшлося сьогодні на прес-конференції "Міжнародна співпраця соціал-демократичних організацій України і світу після Помаранчевої революції в Україні", що відбулась в УНІАН.

Участь в ній взяли генеральний секретар Жіночого Соцінтерну Марлен Гаас, лідер СДПУ Юрій Буздуган та заступник голови Всеукраїнської жіночої громадської організації "Троянди України" Тетяна Князева.

Як повідомила Гаас, Соціалістичний інтернаціонал (СІ) - це всесвітня організація соціал-демократичних партій, яка на даний момент об'єднує 164 партії з усіх континентів. СІ започаткований в 1864 р. Соціалістичний інтернаціонал жінок (SIW) було створено у 1907 р. у Штутгарті на чолі з Кларою Цеткін. Як сказала Гаас, першу половину минулого століття Соцінтерн жінок займався головним на той час питанням – добитися, щоб у всьому світі жінки мали право голосувати. Останні 20-30 років SIW працює над зміцненням ролі жінок в партіях, які належать до Соцінтерну. 

Гаас наголосила, що Соцінтерн жінок підтримує перемогу Віктора Ющенка на виборах Президента України і призначення Юлії Тимошенка на посаду прем'єр-міністра України. Вона висловила переконання, що після “надзвичайних подій, які сталися минулого року, Україна піде правильним напрямком”. 

Гаас повідомила, що цей її візит в Україну має на меті організувати роботу з жіночими організаціями, які співпрацюють з СДПУ та СПУ – партіями, що мають консультативний статус в Соцінтерні. А також проведення зустрічей з лідерами СДПУ та СПУ з метою обговорення питання щодо збільшення кількості жінок у списках на наступні вибори.

“На сьогоднішній день у Верховній Раді України лише 4% жінок серед депутатів. На цей час це просто недопустимо низькі цифри”, - наголосила Гаас. Вона переконана, що сучасні жінки мають достатній багаж знань та вмінь для того, щоб бути депутатами ВР, і все, фактично, залежить від політичної волі керівників політичних партій.

“Вчора та сьогодні ми з паном Буздуган обговорювали навчання жінок. Наприклад, як працювати зі ЗМІ, як вести виборчі кампанії. Було це все направлено на те, щоб більше було жінок серед обраних депутатів”, - повідомила вона, додавши, що Буздуган погодився з її пропозицією працювати в цьому напрямку з Соцінтерном жінок, а також з “Трояндами України. “Мені дуже приємно, що Буздуган погодився з тим, що в керівництві їх партії має бути близько 30-40% жінок”, - підкреслила Гаас.

На завтра, за її словами, в неї запланована зустріч з головою СПУ Олександром Морозом і розмова піде на цю ж тему.

УНІАН