Про це він заявив під час виступу на зборах опозиції у Верховній Раді, інформує прес-служба «Свободи».

«Опозиція має зробити те, чого від неї очікує українське суспільство – змусити провладну більшість або працювати, або йти на перевибори. Ми маємо політичну відповідальність і повинні дійсно змінити ганебну ситуацію із неперсональним голосуванням у парламенті та антинародними рішеннями ВРУ».

«Мета опозиційних сил – домогтися, щоб український парламент як найвищий законодавчий орган української держави почав відповідально працювати. Щоби закони та постанови, які ухвалюють у цих стінах, були не просто легітимними, але й відображали потреби та інтереси українського суспільства.

Жоден закон, постанова, кадрове призначення, яке до цього часу відбувалося у Верховній Раді, насправді не є законними і легітимними. Бо представники ПР і КПУ, попри те що отримали більшість (опустимо яким чином), не спроможні на юридично бездоганне ухвалення рішень.

Тому ми вимагаємо від більшості, якщо вона існує, діяти в межах Конституції, закону «Про статус народного депутата України», Регламенту ВРУ. Ми як представники опозиції зобов’язані їх змусити не просто працювати, а діяти у правовому полі України. Тому тільки персональне голосування, жодної роботи парламенту, доки не буде запроваджено систему «Рада-ІІІ». Більше того, у сесійній залі має лунати лише державна українська мова.

Нас дивує позиція голови ВРУ, який у порушення частини 2 статті 83 відмовився скликати позачергову сесію. У Регламенті не зафіксовано, що Апарат ВРУ – найняті працівники, які зобов’язані обслуговувати нашу діяльність – може ухвалювати політичні рішення.
Легітимних представників українського народу, за яких сумарно проголосували понад 10 мільйонів українців, судять особи, які не мають на це жодного права, і судять не за нашу дію, а за їхні «підозри». Це абсурд, який є яскравим прикладом того, що парламентаризм в Україні повністю зруйновано!

Те, що ми сьогодні зібралися, це виступ проти беззаконня нинішнього режиму й апеляція до українського суспільства. Сьогодні вони зневажають нас, депутатів-опозиціонерів, не рахуються з нашими правами. Так само вони зневажають і знищують усіх українців. Бо для тої влади громадянин України є ніщо. Є лише їхнє бажання грабувати, дурити, обманювати, напихати свої кишені, а потім, як у байці Руданського – «Нацарюю сто рублів і втечу»…

Ми усвідомлюємо величезну відповідальність, і не тільки перед тими більш ніж десятьма мільйонами українців, які сумарно віддали за нас голоси. Ми маємо зараз політичну відповідальність за всіх громадян України, які сьогодні вже зовсім по-іншому ставляться до чинної влади і до свого вибору, навіть якщо вони голосували не за опозицію. Ми маємо зробити те, чого від нас очікує українське суспільство – змусити їх працювати, або хай ідуть на перевибори. Ми маємо політичну відповідальність і повинні реально змінити цю ситуацію, бути провідниками української нації у боротьбі за справедливість, за гідні умови життя.

Тому апелюємо до української громади: будьте разом з нами, підтримуйте нас! Без вас, мільйонів українців, які поставлені на межу виживання, ми нічого не зробимо. Ситуація в суспільстві вирує. Тож будьте готові до спільної боротьби за наші перспективи, за завтрашній день, за майбутнє українських дітей!», – закликав Олег Тягнибок.