Таку думку висловив голова Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Олександр Черненко під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Олександр Черненко зазначив, що президентські вибори, які відбудуться 25 травня, мають кілька особливостей. По-перше, виборча кампанія буде дуже короткою і зосередженою переважно в інформаційному просторі, оскільки кандидати не матимуть багато часу, щоб їздити по регіонах.

«Ще однією особливістю кампанії, про яку можна говорити, є велика кількість кандидатів, в тому числі технічних, які вже подали свої документи на реєстрацію в ЦВК. В ніч на сьогодні, коли закінчився час подання документів, ЦВК поширила інформацію, що було аж 46 бажаючись змагатися за посаду президента. 12 відразу відмовили, бо неналежно були оформлені документи. Зараз розглядають 28 подань, крім тих, що зареєстровані. У ЦВК є ще час до 4 квітня, щоб зареєструвати або відмовити кандидатам, але варто зазначити, що більшість тих, кому не повернули документи відразу, зареєструють. Тобто ми матимемо більше 25 – близько 30 кандидатів. Насправді це не дуже добре для виборчого процесу», – сказав голова КВУ.

Він пояснив, що ЦВК розраховувала бюджет виборів, виходячи із ймовірної кількості 20 кандидатів, тому економія коштів на виборах буде невеликою.«Однак ні велика кількість кандидатів, ні жодна проблема у внутрішній чи зовнішній політиці України не є причиною чи підставою для зриву, перенесення або скасування позачергових виборів президента України. Всі розмови, що Україна сьогодні не готова, що є умови, які завадять проведенню виборів, абсолютно не мають під собою підстав. Тобто жодних правових, політичних та інших причин для зриву виборів сьогодні немає», – запевнив  Олександр Черненко.

Він додав, що одним із найсерйозніших ризиків, які стосуються виборів, є зовнішній чинник: дії та заяви Росії, які стосуються виборів. Однак, за словами Олександра Черненка, правоохоронні органи України мають можливість забезпечити спокій та порядок під час виборчого процесу. 

Як писав Вголос, на президентські вибори зареєструвались 16 спостерігачів від ООН.