Вихід Великої Британії з ЄС без угоди завдасть величезної шкоди для Німеччини. Науковці підрахували, що він вплине на 100 тис. робочих місць.

Про це повідомляє німецька газета Die Welt.

"Через два з половиною роки після референдуму ясно одне: Brexit має мало позитивних наслідків, несучи в собі багато ризиків, для одних більше, для інших — менше. Країні-експортеру Німеччини це точно не зійде з рук. Учені вперше спробували визначити, наскільки велика небезпека для зайнятості в окремих регіонах Німеччини", — йдеться у статті.

Економісти Ханс-Ульріх Браутш і Олівер Хольтемьоллер із Інституту економічних досліджень ім. Лейбніца (IWH) і Галле-Віттенберзького університету ім. Мартіна Лютера проаналізували ефект можливого "жорсткого Brexit", тобто більш-менш неконтрольованого виходу Великої Британії з ЄС без збереження участі у Митному союзі.

Результати моделювання показують, що вихід без угоди, як зазначається, приведе до падіння ринку праці у Німеччині.

"Економісти зазначають, що понад 100 тисяч працівників безпосередньо або опосередковано відчують спад у торгівлі, що випливає зі жорсткого Brexit. Як і інші дослідники, вони припускають, що британський імпорт із Європейського Союзу впаде на 25 % після виходу без угоди", — пише видання.

Зокрема, у німецькій автомобільній промисловості, в т. ч. торгівлі автомобільним транспортом, є близько 15 тисяч робочих місць. які мають прямий чи опосередкований зв'язок з експортом до Об'єднаного Королівства.

Додамо, що Велика Британія планує посилити свою військову потугу після Brexit.