У громадському прес-центрі "Черкаський вибір-2006" відбулася зустріч журналістів із представниками Християнсько-демократичної партії України — головою партії Віталієм Журавським та його заступником, народним депутатом України, членом Комітету Верховної Ради з питань будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства і зв’язку Кирилом Поліщуком. Про це  повідомили у прес-центрі "Черкаський вибір-2006".

За словами Віталія Журавського, наразі представництво партії завершує тур центральними областями України, метою якого є намагання дізнатися про найгостріші проблеми кожного регіону та виробити механізми їх вирішення.

На думку Віталія Журавського, адмінреформа навряд чи буде стане реальною до парламентських виборів 2006 року.

Віталій Журавський, який свого часу, на посаді заступника міністра освіти України став одним з ініціаторів приєднання України до Болонського процесу, пророкує також кардинальні зміни в системі освіти України до 2010 року. Зокрема — укрупнення вузів та зменшення їх кількості майже вдвічі. За його словами, буде також переглянуто кількість національних університетів (яких наразі 82). Із 233 вузів III-IV рівнів акредитації, на думку Віталія Журавського, має залишитися не більше 100.

Відповідаючи на запитання про прогнози виборів-2006, Віталій Журавський констатував, що найбільшою проблемою парламентських виборів він вважає загороджувальний 3% бар’єр для партій та блоків. На його думку, партії, які представлені у парламенті, вже не можуть виконувати покладену на них роль. “Потрібно допустити до парламенту нові сили, не пов’язані ні зі старою владою, ні з олігархічними кланами. Для цього на перших виборах за пропорційною системою необхідно взагалі зняти загороджувальний бар’єр”, - наголосив Віталій Журавський.

Наприкінці зустрічі, в якості компліменту черкаським журналісткам Віталій Журавський додав, що мріє про той час, коли керівні пости в ХДПУ, витіснивши чоловіків, займатимуть жінки. На його думку, чоловіки, що монополізували всі органи влади, мають поступитися 50 відсотками крісел в районних, міських, обласних радах і у Верховній Раді України перед жінками.

ІА "Гаряча Лінія"