«25 листопада десь о 20 годині за московським часом до нас у квартиру, яку ми знімали (разом з колегою Василем Полонським, - ред.), постукали і представилися сусідами. Василь відкрив, і на нього одразу наставили дула автоматів. Було близько 5 чи 6 осіб. Вони сказали, що представляють держбезпеку «Донецької республіки», а ми знеславлюємо честь і гідність їхньої республіки», - розповів Єрженков «Громадському радіо».

Він зазначив, що перед затриманням зустрічався з деякими людьми, які на умовах анонімності розповіли йому, як влаштований бізнес у республіці.

«Я б не сказав, що вони опозиціонери. Просто розумієте, коли триває поділ в умовах ресурсів, які зменшуються, а Москва, я так розумію, все менше і менше дає грошей, починається внутрішня боротьба. Треба сказати, що там ніхто не хоче говорити на камеру, тому всі наші зустрічі мали анонімний характер. Максимум, що я міг зробити - це записи на телефон, але під час затримання мені його просто расколошматили», - додав Єрженков.

Після затримання журналістів відвезли у так звану будівлю «МГБ», розташовану на вулиці Тараса Шевченка. Крім того, дорогою з'ясувалося, що один із викрадачів - росіянин.

«Одного з їхніх людей я одразу ідентифікував як москвича за «москальским» говором, яким і я володію. Тобто самий головний, який представився як Сергій Миколайович, швидше за все, був куратором з Москви або ФСБ. В кінці, коли він вже супроводжував нас через кордон, він просив передати привіт Саші», - розповів Єрженков, додавши, що той швидше за все мав на увазі Олександра Бородая.

«І потім він також сказав: «Головне нам з вами не зустрічатися в одних московських ресторанах», - додав кореспондент «Дождя».

За словами Єрженкова, до «МГБ» їх доставили близько 9-ї години вечора, де під прицілом автомата Калашникова вони просиділи до 3-4 години ночі, поки бойовики видаляли всі записи, які були у журналістів на електронних носіях.

Пізніше той самий Сергій Миколайович оголосив їм, що вони вигнані з «ДНР» і в'їзд туди їм назавжди заборонено. Журналістів посадили у джип і відвезли до кордону.

«Приїхали ми до кордону, вони привіталися з нашими прикордонниками і сказали: «Їх потрібно отчебуречить в Ростов». Це вони мали на увазі доставити нас. Враховуючи, що Росія не визнає «ДНР», у мене виникає питання до ФСБ Росії: «Відколи це вздовж російського кордону розгулюють озброєні до зубів люди з автоматами Калашникова, при цьому вони вітаються і мають неформальні відносини з нашими прикордонниками?» Хотілося б, щоб щодо цієї ситуації провели внутрішнє розслідування, хоча надії на це жодної немає», - додав Єрженков.

Кореспондент також зазначив, що планує оформити скаргу в Європейський суд з прав людини.

«Якщо відкинути всі емоції, і керуватися тільки законами Російської Федерації, України та міжнародного права, по суті, нас викрало збройне бандформування, яке не має жодного юридичного статусу, насильно вивезло нас і незаконно утримувало», - наголосив Єрженков.

Нагадаємо, кореспонденти російського телеканалу «Дождь» Сергій Ерженков і Василь Полонський, яких раніше затримали терористи «ДНР» повернулися в Росію. Про це повідомили на телеканалі. Їх доправили на територію Росії. Зараз у них є зв’язок з редакцією телеканалу.

Василь Полонський розповів, що особи, які назвалися співробітниками так званого «МГБ ДНР» 25 листопада прийшли до них в квартиру у Донецьку. Їх відвезли в головну будівлю «міністерства». Вони переглянули записи журналістів і видалили їх. Фізичного насильства не застосовували.

«Знущалися чисто психологічно, не більше того», — сказав Полонський.

Раніше повідомлялося, що кореспонденти «Дождя» Єрженков і Полонський припинили виходити на зв’язок з Донецька. Перед зникненнямПолонський встиг повідомити редакції, що знімальна група затримана бойовиками «ДНР».

«Дождь» повідомляв, що акредитація у знімальної групи була.

Згодом джерело у «правоохоронних органах» самопроголошеної Донецької народної республіки повідомило, що журналістів «Дождя» затримали через «порушення законів «ДНР».