Агентство США з глобальних медіа (U.S. Agency for Global Media) розслідує повідомлення про те, що журналіст телерадіомовної компанії TV Marti, яка належить до структури Агентства і покликана поширювати об’єктивні новини на Кубі, інсценував мінометний обстріл в ході телевізійного репортажу з Нікарагуа.

TV Marti фінансується федеральним урядом США подібно до “Голосу Америки”, “Радіо Свобода”, передає Голос Америки.

Йдеться про журналіста Томаса Регаладо-молодшого, сина директора Управління мовлення на Кубу Томаса Регаладо-старшого. Регаладо-старший зосередив свої зусилля на підвищенні журналістських стандартів після того, як фінансований урядом США мовник випустив антисемітський контент, назвавши ліберального філантропа Джорджа Сороса “невіруючим євреєм зі слизькою мораллю”. Цей випадок засудило керівництво Агентства.

Окремі онлайн коментатори побачили у новій суперечливій ситуації підстави для сумнівів у ЗМІ, які фінансують із державного бюджету.

“Це нагадує, що треба завжди скептично ставитись до ЗМІ, спосорованих державою, незалежно від того, яка держава їх спонсорує”, – твітує Ніколас Сарварк, голова Лібертаріанської партії США, яка значно поступається за рівнем підтримки Демократичній та Республіканській партіям.

Інформація про скандал, як видається, негативно вплинула на репутацію підтримуваних урядом США ЗМІ.

“Агенція уряду США, яка відповідає за поширення американських цінностей, поводиться так, ніби взагалі не має ціннісних орієнтирів”, – йдеться в одному з твітів, присвячених скандалу.