Як інформує прес-служба прокуратури Івано-Франківської області, процесуальне керівництво у розпочатому щодо вказаного громадянина провадженні за ч. 1 ст. 111 (Державна зрада), ч. 1 ст. 114-1 (Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань) КК України здійснює прокуратура Івано-Франківської області.

Нагадаємо, кримінальне провадження розпочате управлінням Служби Безпеки України в області наприкінці січня цього року, а  вчора йому було оголошено про підозру.

Наразі досудове розслідування триває, вживаються необхідні заходи для його завершення.

Нагадаємо, що журналіста Руслана Коцабу, який закликав ухилятися від мобілізації, затримала Служба безпеки України в Івано-Франківську.

ч.1. Ст. 114-1ККУ- перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період – карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років

ч. 1 ст. 111 (Державна зрада) – тобто діяння, умисно вчинене громадянином Ук­раїни на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторкан­ності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяль­ності проти України, — карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до  п'ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.