Відповідно до концепції Школи, її робота складатиметься з 2 напрямів:

•теоретична частина – участь у майстер-класах з техніки написання політичного репортажу, які проведуть відомі українські, польські та російські журналісти-репортери;

•практична частина – відрядження 10 студентів магістерської програми з журналістики УКУ та 10 журналістів-учасників проекту на 10 виборчих дільниць у 10 різних містах України в день парламентських виборів, 28 жовтня 2012 року, для написання політичного репортажу.
 
Метою Школи політичного репортажу є вдосконалення професійних навичок студентів та журналістів з написання політичного репортажу; створення професійних об’єктивних репортажів з виборчих дільниць; привертання уваги громадськості до перебігу парламентських виборів, їх легітимності та демократичності через публікації у ЗМІ. 
 
Майстер-класи для учасників Школи проведуть: 
 
•7 вересня – Павел Решка, репортер польського журналу «Wprost»; 
 
•22 вересня – Валерій Калниш, головний редактор газети «Комерсант-Україна»; 
 
•12-13 жовтня – Віталій Лєйбін, головний редактор журналу «Русский репортер». 
 
Майстер-класи – відкриті, до участі в них запрошуються студенти-журналісти ВИШів Львова та Західної України.
 
Учасники Школи репортажу – 10 кращих студентів та 10 журналістів у парі – поїдуть писати репортажі з виборчих дільниць 10 міст України, які не є обласними центрами, проте відіграють важливу роль у своєму регіоні та мають характерний політичний, етнічний або історичний колорит. Зокрема у: м. Мукачево, Закарпатська обл.; м. Хотин, Чернівецька обл.; м. Миргород, Полтавська обл.; м. Умань, Черкаська обл.; м. Золочів, Харківська обл.; м. Єнакієве, Донецька обл.; м. Жовті Води, Дніпропетровська обл.; м. Ізмаїл, Одеська обл.; м. Бахчисарай, АР Крим; м. Севастополь, АР Крим. По завершенні поїздки вони представлять до публікації текст політичного репортажу з вказаного міста.
Кращі тексти будуть опубліковані у центральних та регіональних ЗМІ.
 
Відрядження оплачують організатори.
 
Журналістів Львова та Західної України, які хочуть взяти участь у Школі політичного репортажу, просимо зголошуватися до координатора проекту до 5 вересня ц.р.:
 
Гаврилів Наталія, керівник проектів та програм кафедри журналістики Українського католицького університету: електронна адреса: [email protected]; телефон: +38-067-759-51-50