Голова спілки українських журналістів Iгор Лубченко заявляє, що нова влада порушує законоавство, примушуючи до звільнення керінвиків державних та регіональних ЗМІ. Особливо ця тенденція помітна в регіонах.

Ігор Лубченко, керівник Національної спілки журналістів України, найбільш небезпечною тенденцією щодо журналістів та медіа за нової влади називає примусове звільнення керівників державних регіональних телерадіокомпаній та головних редакторів комунальних видань. Такі дії чиновники мотивують не у відповідності до законів, а на власний розсуд.

Втім, відзначає голова спілки, після розмови з президентом фактів утиску керівників державних та комунальних ЗМІ спілка бiльше не фіксувала. Втім, такі дії нової влади багатьох експертів насторожують; вони вбачають в них рецидиви попереднього режиму.

Як сказав на цю тему доктор політичних наук Володимир Горбатенко, «колись Леонід Данилович обмовився, що йому сподобалося те, що робив Піночет.... Ейфорія авторитарзиму вона давала ілюзію того, що швидше можна навести порядок у суспільстві. І ця ілюзія сьогодні залишається. Нова влада такожє думає, що треба розставити своїх людей і закрутити гайки. Якщо ми цього не позбавимося, ми не досягнемо демократії».

Поки що експерти відзначають бажання нової влади співпрацювати з медіа та значно вищий рівень свободи преси у порівнянні з владою минулою. Втім вони також вказують на ряд негативних тенденцій, які потребують вирішення.

За матеріалами „Голосу Америки”