Представники українських ЗМІ вимагають від членів погоджувальної ради парламенту внести до порядку денного Верховної Ради на 2 жовтня постанову про скасування рішення про прийняття в першому читанні законопроекту депутата Віталія Журавського, а від депутатів - проголосувати за цей документ.

У заяві журналістів підкреслюється, що невиконання цих вимог може означати: бажання владної більшості повернути репресивні механізми контролю над суспільством, політичними опонентами і журналістами; різке погіршення умов ведення виборчої кампанії; різке погіршення стану свободи слова та прав журналістів; недотримання ряду міжнародних зобов'язань Україною.

«У разі невиконання вимог, ми будемо змушені донести максимум інформації про таку позицію кожного з депутатів, які не підтримають відгук законопроекту Журавського, до їх виборців і оголосити про журналістський страйку», – підкреслюється в заяві.

Нагадаємо, законопроект про наклеп пропонує повернути в КК статтю "Наклеп" (свідомо помилкова інформація), яка передбачає покарання аж до тюремного терміну.

21 вересня українські інтернет-ЗМІ виступили з протестом проти ухвалення закону про наклеп.

Також минулого тижня 11 українських друкованих видань, у тому числі львівські, вийшли з порожніми обкладинками, ще три – розмістили на них зображення чорного банера «захисти своє право знати».

Джерело: liga.net