Екс-нардеп Давид Жванія просить Окружний адміністративний суд заборонити Петру Порошенку та іншим високопосадовцям виїжджати за кордон протягом одного року після виборів.

Про це повідомляє прес-служба Окружного адмінсуду Києва.

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов від Давида Жванії до Нацполіції, СБУ та Державної прикордонної служби щодо заборони виїзду за кордон президенту Петру Порошенку, голові Верховної Ради Андрію Парубію та іншим високопосадовцям, зокрема, суддям Верховного та Апеляційного судів, протягом одного року після проведення парламентських та президентських виборів та протягом одного року після їх звільнення.

У прес-службі додають, що позивач просить визнати “протиправною бездіяльність СБУ та Нацполіції щодо непроведення всіх заходів задля забезпечення захисту національної безпеки України від організованої злочинності цими особами”.

Також Жванія вимагає, аби суд визнав протиправною бездіяльність Адміністрації Державної прикордонної служби України через “непроведення всіх заходів задля забезпечення захисту нацбезпеки країни”.

“Серед третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на стороні відповідача – Президент України Петро Порошенко, голова ВРУ Андрій Парубій, заступник голови АП Олексій Філатов, прем’єр-міністр Володимир Гройсман, директор НАБУ Артем Ситник, голова ВС Валентина Данішевська, народні депутати, урядовці”, – йдеться у повідомленні.

Загалом, позивач зазначив 180 третіх осіб.

Окрім того, Жванія має намір подавати клопотання, в якому проситиме заборонити ДПСУ випускати з країни цих осіб. Наразі вирішується питання про відкриття провадження за таким адміністративним позовом.

Нагадаємо, що Порошенко заявив, що зменшить повноваження Президента.