Про це повідомляється на офіційному сайті СБУ.

У Кам’янці-Подільському на Хмельниччині працівники СБУ викрили учасника політорганізації «Национальное освободительное движение» на розпалюванні міжнаціональної ворожнечі та антиукраїнській пропаганді в інтересах Росії. Як повідомили у прес-центрі СБУ, мешканець Кам’янця-Подільського був завербований представниками ФСБ під час періодичних виїздів до Росії. «На доручення «кураторів» агітатор виготовляв листівки нібито від українських націоналістів із закликами до агресивних дій стосовно поляків, які проживають на території України. Вказані матеріали він отримував від «замовників» через Інтернет», – йдеться у повідомленні.

Зловмисник поширював агітки у популярних серед іноземних туристів історичних та культурних місцях регіону. Агітатор також адміністрував спільноту в одній із соцмереж, через яку поширював матеріали на підтримку самоназваних «ЛНР» та «ДНР» та «виправдовував російську військову агресію». «Фінансування злочинної діяльності зловмисника здійснювалось представниками спецслужб РФ за допомогою криптовалют», – повідомили в СБУ.

Під час обшуку вдома у фігуранта співробітники СБУ виявили матеріали з антипольською та проросійською пропагандою. Відкрито кримінальне провадження за ст. 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), тривають слідчі дії.