Житель непідконтрольного українській владі Донецька Ігор Полтавець прогулявся навколо стадіону «Донбас Арена» і розповів, в якому стані стадіон є зараз, повідомляє dnews.dn.ua., передає «УНІАН».

Він одразу звернув увагу, що зараз усі паркомати на в’їзді на стадіон розбиті. Полтавець пройшовся в зону кас, але самі каси з 2014 року не працюють.

Інсталяцію «FCSD» (абревіатура назви ФК «Шахтар» англійською мовою – Football Club Shakhtar Donetsk) біля входу в парк так і не повернули назад. У квітні 2018 року за розпорядженням «влади» Донецька букви демонтували без пояснення причин.

Після того, як у соцмережах піднялася хвиля невдоволення, «мерія» спробувала виправдатися: мовляв, об’єкт був списаний вандалами і його забрали на реставрацію. Але в травні того ж року літери були виявлені зваленими на задньому дворі стадіону, напроти входу у фан-зону з боку ДК «Юність». Біля стадіону як ландшафтний дизайн була створена штучна водойма, в якій раніше плавали качки. «Також тут риба була. Наприклад, коропи коі червоні (декоративна біла риба, виведена з амурського підвиду сазана). І помічав я, якщо чесно, рибалок. Сиділи вони тут ховалися – ловили або не ловили, я не знаю, але, напевно, щось ловили. І зараз подекуди бульбашки йдуть – риба є», – розповідає Ігор.

Помітно, що і зараз тут ловлять рибу, але роблять це вже не ховаючись самі нинішні співробітники стадіону. Так, донеччанин помітив одного з таких рибалок.

«Я підійшов до цього рибалки. У нього на жилетці написано «Термінал сервіс». Мабуть, він тутешній співробітник. Сидить рибу ловить. Я камеру не став включати. Кажу йому: ти браконьєр? Каже – ні. Але сидить із годівницею, тормозок у нього. Мабуть, немає роботи, стадіон стоїть, вирішив хлопчина рибку половити. Ну, ось так, прямо біля стадіону, в штучному водоймищі, куди була запущена риба. Голодний, блін», – обурюється донеччанин. При цьому біля ставка встановлена інформаційна табличка, яка забороняє вилов риби. 30-тонний гранітний «футбольний» м’яч біля входу на стадіон зараз нерухомий. А це ж найбільший обертовий м’яч у світі. Його діаметр становить більше 2,7 метра. Раніше він обертався під тиском двох струменів води і завдяки ідеально круглій формі. Відхилення форми гранітного м’яча від форми ідеальної кулі становить менше 0,1 мм. З початком військових дій у Донецьку м’яч уперше запустили в липні 2015 року.

«Якщо сказати чесно, то на території працює досить багато робітників – садять квіти, прибирають сміття. За територією доглядають, це видно – підстрижені кущики, газончики підстрижені. Дуже, дуже багато урн, і немає сміття – місцева адміністрація за цим пильнує», – коментує Ігор.

«Ну, що я можу сказати про тебе, «Донбас Арена»? Як і про Донецьк. Красива – ну, а толку-то тепер з неї жодної, абсолютно. Стоїть собі величезна будівля. Поки стоїть, поки не руйнується. У плані відпочинку – так, сюди можна прийти погуляти, походити, посидіти на лавочці. Ну, а як об’єкт, який будувався для проведення міжнародних матчів, стадіон уже все… Я думаю, не скоро тут зіграють якісь відомі команди і з інших країн світу», – резюмував розчарований донеччанин.

Як писав «Вголос», у Донецьку ватажку «Компартії ДНР» не дозволили виступити на мітингу, через що виникла сутичка.