Так сказала на прес-конференції в Балаклії голова Харківської ОДА Юлія Світлична, повідомляє Укрінформ.

«Пожежу локалізовано. Зараз в чотири населених пункти Балаклійського району можуть безпечно повертатися люди. Це Вербівка, Борщівка, Яковенкове і Пришиб. Частково роботи проведені і в Балаклії... Там, де безпечно, вже відновлена робота магазинів і аптек. Для своєчасного надання медичної допомоги на місці чергують 27 «швидких», - зазначила Світлична.

За її словами, зараз у пунктах евакуації на території Балаклійського району перебувають 1400 осіб: «До Харкова поїхали 200 осіб, з них 80 - до рідних і знайомих».

«Чекаємо інформації про завершення розмінування, щоб люди з евакопунктів змогли повернутися. Ми надамо їм для цього транспорт. Поки що їм безкоштовно підвозять продукти та речі першої необхідності. Гуманітарну допомогу надали, зокрема, волонтери, міжнародні організації, облдержадміністрації», - додала Світлична.

За її словами, експертні групи дають попередню оцінку руйнувань.

«Я тричі на добу доповідаю Президенту України про стан справ. Є домовленість з Кабміном, що будуть виділені кошти з резервного фонду держбюджету для проведення робіт з розмінування», - пояснила Світлична.

Раніше у Міністерстві оборони України повідомили про початок ліквідації наслідків вибухів на військових складах у місті Балаклія на Харківщині.

Як писав «Вголос», вчора, 23 березня, о 2:45 на окремих майданчиках бази озброєння, що розташована у місті Балаклія Харківської області, розпочалася пожежа. 

Станом на 8:00 інтенсивність вибухів на місці пожежі у Балаклії значно зменшилася. Сапери почали розмінування території, прилеглої до майданчиків з озброєнням.

За даними Державної служби надзвичайних ситуацій, через розгорнуті пункти із Балаклії вдалося вивезти 2450 осіб, понад 17 тисяч осіб виїхали самостійно.