Такі результати референдуму, що пройшов на островах, права на які оскаржують Британія і Аргентина, повідомляє іспанська газета El Pais.

Референдум з питань політичного статусу островів (в Британії їх називають Фолклендськими, а в Аргентині - Мальвінськими) проходив 10-11 березня. Питання звучало так: «Чи хочете ви, щоб Фолклендські острови зберегли свій нинішній політичний статус заморської території Сполученого Королівства?». Переважна більшість остров'ян - 98,8% - відповіли на це питання ствердно. Проти висловилися лише 3 людини. Всього у референдумі могло взяти участь 1672 людини. Явка склала 92%.

Група з 10 іноземних спостерігачів, які стежили за ходом голосування, не виявила порушень.

Британія володіє островами з 1833 року. Рішення про проведення референдуму прийнято урядом Фолклендів. Місцеві жителі - келпери - наполягають, що острови є заморською територією Великобританії за власним вибором, при цьому вони не є колонією і повністю самоврядні за винятком питань оборони і міжнародної політики.

Аргентина не визнає подібний статус островів. І навесні 1982 року між Британією та Аргентиною вибухнула війна за архіпелаг. Вони тривала 74 дні. В її ході загинули більше 900 осіб, майже дві третини з них - аргентинці. Британія консерватора Тетчер перемогла. Аргентина, керована в той час військовою хунтою, програла. Тим не менш Буенос-Айрес наполягає на своїх правах і вже заявив, що не визнає результати референдуму. Посол Аргентини в Великобританії Алісія Кастро заявила, що референдум про долю Фолклендських островів - це піар-хід, який не має юридичної сили. Вона заявила, що це референдум проводився між британцями і був скликаний британцями, щоб оголосити, що острови - британські.

Всього на островах проживають більше 2800 жителів. До голосування на референдумі були допущені ті, хто проживає на островах більше 7 років і має всі документи в порядку. Як відзначають деякі ЗМІ, аргентинців або чилійців, що проживають на островах, біля виборчих урн видно не було.

Глава МЗС Великобританії Вільям Хейг закликав міжнародне співтовариство визнати результати референдуму.