Благодійна виставка для збору коштів проходитиме з 16 до 29 лютого у приміщенні культурно-мистецького центру «Львів» (ТВК «Південний», вул. Щирецька, 36). Урочисте відкриття виставки відбудеться 16 лютого о 16.00 год. Під час заходу збиратимуть кошти на лікування 15-річної Зоряни Пророк, якій поставили діагноз – епілепсія правої скроневої частки мозку.

Перші ознаки хвороби з'явилися, коли Зоряні Пророк було два з половиною роки. Львівські лікарі поставили неправильний діагноз - гіперпролінемія, що полягає у відсутності в організмі ензиму, який метаболізує одну з амінокислот, - пролін У 2007 році дівчинці провели обстеження у Польщі і виявили епілепсію правої скроневої частки мозку. За словами фахівців-нейрохірургів, які бачили результати обстежень, їй необхідна операція - резекція правої скроневої частки мозку. Обстеження і операція коштує 59 200 євро. Зорянка приймає велику кількість заспокійливих ліків, проте вони не змінюють ситуацію, і не дають надії на нормальне життя.

Наразі батькам дівчинки вдалося зібрати близько 30 тисяч євро на лікування, проте цієї суми недостатньо, аби провести необхідне хірургічне втручання за кордоном. «Молоді регіони» вирішили допомгли сім’ї Пророків і вже зібрали на лікування Зоряни понад 8 тисяч гривень. Більше грошей планують зібрати під час виставки «Мистецтво заради життя», де будуть представлені творчі роботи молодих митців на вільну тематику та художні фотографії, які відвідувачі виставки зможуть придбати, а отримані кошти будуть передані на лікування дівчинки.

«Зорянка зараз перебуває вдома, однак шанси на прогрес у лікуванні дитини в Україні надзвичайно низькі. Рівень української медицини в області генетики, метаболічних захворювань і психіатрії ще є недостатньо високими» - розповідає батько дівчинки Роман Пророк.
Організатори проекту закликають людей приєднатись до акції. Кожна дитина має право на веселе і повноцінне життя.

«Цей проект – унікальний, адже об’єднує представників молодіжного мистецтва заради доброї справи. Він популяризує благодійність та допомогу тим, кому вкрай необхідна підтримка», - розповідає голова Львівської обласної організації «Молоді Регіони» Богдан Хруставчук.
Координаторами проекту є керівник Франківської районної організації «Молоді Регіони» Віктор Козачишен, координатор проекту Микола Гик.