Про це повідомив міністр юстиції Павло Петренко, інформує прес-служба Мінюсту.

За його словами, рішенням місцевої ради у Криму від 30 квітня було націоналізоване все українське майно. Окрім цього, каже він, було окреме рішення і щодо націоналізації конкретних державних підприємств. При цьому у Кремля не виникло питань щодо легітимності таких рішень кримської влади, наголошує Павло Петренко.

«За нашою офіційною інформацією, отриманою від НБУ, йдеться про 700 мільйонів гривень у вигляді активів та близько 2 мільярдів у вигляді іпотечних зобов’язань перед Нацбанком, плюс 4 мільярди готівки у сховищах НБУ. Всі ці вкрадені кошти на суму близько 6 мільярдів гривень зарахували до своїх золотовалютних резервів у Нацбанку Росії. Ми також зафіксували факт викрадення зі сховищ Ощадбанку на території Криму 300 кілограмів золота», – наголошує Петренко.

Як писав «Вголос», Росія анексувала Крим за результатами незаконного референдуму 16 березня.

Спочатку президент Росії заперечував, що псевдореферендум відбувався за присутності російських військових заявляючи, що озброєні люди у формі – це місцева самооборона. Однак 17 квітня Президент Росії Володимир Путін нарешті зізнався, що за спинами так званої самоборони Криму були російські військовослужбовці.

Путін також заявляв, що нагородить військовослужбовців, які брали участь у проведенні незаконного референдуму в Криму 16 березня.

Також, лідер ЛДПР Володимир Жириновський пропонує день підписання угоди про входження Криму та Севастополя до РФ, 18 березня цього року, «увіковічнити» створенням «Дня возз’єднання російських земель».

Сума збитків, заподіяна Україні тимчасовою окупацією Криму з боку Російської Федерації, склала 1 трильйон 80 мільярдів гривень.