Прокурор Львівської області Ірина Діденко прозвітувала про перевірку в органах Нацполіції Львівщини щодо дотримання вимог кримінального та кримінального процесуального законодавства при внесенні до ЄРДР відповідних заяв та повідомлень.

Відповідне повідомлення Діденко залишила у своєму "Фейсбуці".

"У результаті прокурорської перевірки до ЄРДР внесено 110 раніше незареєстрованих кримінальних правопорушень. Таким чином, можливі наміри окремих працівників поліції некоректно реєструвати злочини "заради статистики" залишитися тільки поганими намірами. Юридичною мовою - ми попередили настання відповідних наслідків", - зазначила Діденко.

Також прокурор зазначила, що скерувала до Голови Нацполіції України лист щодо вжиття заходів для усунення виявлених порушень, надання оцінки організації роботи керівництву ГУ НП у Львівській області та вирішення питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників поліції, які допустили ці порушення.

Нагадаємо, напередодні Личаківський районний суд Львова зобов’язав Львівське територіальне управління ДБР невідкладно розпочати досудове розслідування по факту вчинення кримінального правопорушення керівником слідчого управління ГУ Нацполіції Львівщини Наталією Харченко. Посадовця підозрюють у перевищенні влади або службових обов’язків, що спричинило істотну шкоду державним інтересам. Відповідна заява надійшла до ДБР на початку грудня. З цього приводу прокурор Львівської області Ірина Діденко й ініціювала позапланову перевірку обласної поліції.

Як відомо, заступником голови ГУНП Львівщини Наталія Харченко стала у жовтні 2019 року – після того, як головою ГУНП став колишній беркутівець Василь Віконський. До цього Харченко обіймала аналогічну посаду у Хмельницькому управлінні, яке до призначення у Львівську область очолював також Віконський.

Досі повідомлялося, що Василя Віконського та Наталію Харченко підозрюють у «кришуванні» криміналу в області. Йдеться про сприяння діяльності відомих кримінальних авторитетів, квартирні крадіжки, дрібне шахрайство та тиск на місцевих підприємців.

Розслідувати злочини Віконського та Харченко закликав також доктор юридичних та історичних наук, професор КНУ ім.Т.Шевченка, генерал-полковник у відставці Іван Білас.