Про це повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ» із посиланням на британський таблоїд «The Mirror».

Експерт з КНДР Майкл Медден, який є редактором видання «North Korea Leadership Watch», переконаний, що в такий спосіб «великий спадкоємець» бажає збудувати дипломатичні відносини з владою великих європейських міст.

Кім Чен Ин має намір запропонувати відвідувачам закладу найкращі страви північнокорейської кухні, зокрема таку екзотику, як суп із собачого м'яса, зазначає джерело. При цьому Медден, частий гість Пхеньяна, вважає, що меню закладу все ж доведеться адаптувати під запити європейців.

«Клієнти в Західній Європі навряд чи оцінять суп із собачатини», – пише він.

Видання нагадує, що лідер КНДР уже має ресторан у Голландії, і наступним місцем, де він спробує відкрити заклад подібного масштабу, буде Шотландія. Як зазначає експерт, такий крок може відбутися не в останню чергу «завдяки популярності віскі серед комуністичної еліти» Північної Кореї.

Своєю чергою, експерт з КНДР з Університету Джонса Хопкінса в Саїсі Дженні Таун вважає, що увагу Кім Чен Ина до Шотландії можна пояснити недавнім референдумом про незалежність у цій країні. Незважаючи на те, що, за його результатами, вона залишилася у складі Великобританії, подія привернула увагу Пхеньяна.

«Північна Корея підтримає будь-яку країну, яка бореться за незалежність і її легітимізацію, оскільки сама КНДР усе ще домагається міжнародного схвалення і визнання власної легітимності як суверенної держави», – заявила Таун, додавши, що відкриття закладу ресторанного типу в Шотландії північнокорейським лідером не стане несподіванкою.

Варто нагадати, що ще 19 листопада Генасамблея ООН рекомендувала Раді безпеки організації передати справу про злочини проти людяності керівництва КНДР на розгляд Міжнародного кримінального суду в Гаазі. Північна Корея, своєю чергою, традиційно вважає, що будь-який розгляд ситуації з правами людини в їхній країні – це «оголошення війни» Пхеньяну.

Також зазначимо, що останнім часом КНДР виходила на передові майже винятково через скандал з американським комедійним фільмом «Інтерв'ю» (2014). Північна Корея звинуватила особисто президента США в тому, що саме він стоїть за показом картини з жорсткою сатирою на Кім Чен Ина.