Як повідомляє «Європейська правда», про це розповів журналістам у Брюсселі керівний представник НАТО, який просив не називати його ім’я.

Завданням цих командних пунктів буде керівництво міжнародними військовими навчаннями.

Як відомо, східноєвропейські держави-члени НАТО, перш за все – балтійські країни (Литва, Латвія, Естонія), наприкінці минулого року посилили свою обороноздатність за рахунок збройних сил західноєвропейських держав (насамперед сил авіації).

Водночас ці нові командні структури матимуть менше повноважень і можливостей, аніж ключові командні центри альянсу (такі як штаб-квартира в Щецині, у північно-західній частині Польщі).

«Шість нових командних пунктів матимуть менший розмір, у них інші функцій, вони будуть відповідальні за проведення міжнаціональних військових навчань. У кожній буде близько 40 офіцерів, половина – від держави-господаря», – пояснив журналістам представник альянсу.

Одночасно буде ухвалено рішення про відкриття нового командного центру НАТО, який буде розташовано в Румунії і задіяно в разі, якщо з’явиться необхідність проведення військових операцій альянсу в цій частині Європи.