Про це повідомив професор Державного університету Ілії у Грузії Олег Панфілов у своєму блозі.

«Грузинський телеканал «Руставі-2» зробив Петрові Порошенку новорічний подарунок – опублікував факсиміле його заяви і зобов'язання в ФСБ РФ, датовані 2007 роком, в яких він давав зобов'язання не займатися антиросійською діяльністю», – зазначив Панфілов.

На копіях однієї із заяв видно дату – 3 лютого 2007 року. Саме в той день тоді ще народного депутата Порошенка не пустили у Росію.

«Я, громадянин України Порошенко Петро Олексійович 26.09.1965 р.н, в період перебування на території Російської Федерації зобов'язуюсь неухильно дотримуватися російського законодавства, не брати участі в діяльності, спрямованій проти інтересів РФ», – зазначено в заяві.

В іншій заяві до директора ФСБ Порошенко стверджує, що недопуск його на територію Росії є необов’язковим, «адже до антиросійської кампанії президента Ющенка я не маю жодного стосунку. Є одним із засновників «Партії регіонів».

Як відомо, 3 лютого 2007 року Петра Порошенка не впустили на територію Росії. 6 лютого стало відомо про те, що Порошенку заборонено в'їзд на територію Російської Федерації.

Згодом представники російського Міністерства закордонних справ поширили документ, де сказано, що заборона на в'їзд у Росію народного депутата України Порошенка є відповіддю на недружню акцію української сторони.