Про це повідомляє місцеве видання «TojNews» із посиланням на власні джерела.

За даними джерела видання, питання відправки російських військових на кордон з Україною було розглянуто під час останньої зустрічі заступника міністра оборони РФ Анатолія Антонова з командувачем військовими силами Центрального округу Володимиром Затруднітським та командувачем російської військової бази в Таджикистані Євгеном Тубовим.

Зокрема, було досягнуто домовленість про те, що на місце 3 тисяч контрактників, які передислокуються на кордон Росії з Україною, буде притягнуто на службу в РВБ громадян Таджикистану, навіть тих, хто не є громадянином Росії.

Один з шукачів роботи в РВБ розповів виданню, що «місцевим обіцяли платити від 20 до 30 тисяч російських рублів».

Раніше керівництво Штабу центрального військового округу, що в Єкатеринбурзі, якому підпорядковується 201 РВБ, заявляло, що з 1 лютого військові бази готуватимуть фахівців для таджицької армії.

За даними офіційного джерела ЦВО, полковника Ярослава Рощупкина, російські військові забезпечать підготовку молодших фахівців для міністерства оборони Таджикистану. Зокрема, проводитимуть навчання за спеціальностями: механік-водій, навідник-оператор танків, бойових машин піхоти, бронетранспортерів.

Після закінчення курсу підготовки курсанти візьмуть участь у бойових стрільбах зі штатного озброєння техніки та 250-кілометровому марші. Заняття пройдуть на полігонах Ляур, Самбул і Момірак у Таджикистані.

Володимир Александров, помічник командувача 201 РВБ у Таджикистані не спростував і не підтвердив дані про намір передислокувати 3000 російських військових з Таджикистану на кордон Росії з Україною, зазначивши, що це питання належить до компетенції командувача.

За даними джерел, 201 РВБ налічує від 5300 до 7000 солдатів та офіцерів. Договір між Росією та Таджикистаном про дислокацію в Таджикистані російської дивізії було підписано в жовтні 2013 року й продовжено до 2042-го.