Дмитро Себій проживає у селі Верба Володимир-Волинського району Волинської області, розповідає місцевий ресурс «Волинь 24».

Видання зазначає, що на Волині Дмитро Себій людина досить відома. Його часто називають найстаршим фермером краю. 

Себій - дисидент, адже свого часу судилося чоловікові пережити переслідування влади і спецслужб. Він товаришував із Левком Лук’яненком, був знайомий із В’ячеславом Чорноволом. Був одним із засновників Волинської крайової організації Народного Руху України. У 80-х роках Себій очолював на Волині Гельсінську спілку. 

«Він до сих пір береже протоколи обшуку його оселі працівниками прокуратури і КДБ, акти опису майна. Бо громадянська позиція йому не минулася дарма. Влада не раз присилала в його оселю представників спецслужб. У хаті шукали літературу, яка ганьбить радянську владу», - йдеться у публікації.

Журналісти зазначають, що Дмитро Себій має гарну домашню бібліотеку. Має добру пам’ять, часто цитує Шевченка, Франка і каже, що мало багато читати, треба вміти думати й аналізувати. 

Сьогодні Дмитрові Себію 76 років. 

Як уже повідомлялося, вранці, 28 липня, у парку «Слов'янський» міста Володимир-Волинський з нагоди 1030-річчя хрещення Русі священики міста зібралися для святкової літугрії біля пам'ятника князю Володимиру.

Однак святкування закінчилося неочікувано, адже прихожани та священики Успенського Собору обурилися на вірш, який вийшов цитувати житель міста - Дмитро Себій. Чоловік зачитав присутнім твір Тараса Шевченка «І мертвим, і живим, і ненародженим…».

Вже під завершення вірша священики московського патріархату забрали ікону князя Володимира та почали співати церковні пісні та йти в напрямку храму через парк. Прихожани дещо емоційніше сприйняли твір, дехто перехрещував декламатора, хтось плював в його сторону, а хтось казав, що він «нечиста сила».

В цей же час священики і прихожани Київського патріархату підтримати декламатора оплесками. А в кінці пролунало «Слава Україні – Героям Слава!».