Білоруська служба «Радіо Свобода» інформує, що 29 грудня 2017 року правоохоронні органи провели обшук в його будинку і затримали спочатку як громадянина України, а пізніше – як громадянина Білорусі, якого розшукують білоруські правоохоронці за звинуваченнями в незаконній підприємницькій діяльності.

 

Однак, Кохнович стверджує, що під час обшуку йому підкинули зброю. Журналістам він заявив, що українські правоохоронці вимагали у нього викуп за припинення справи про екстрадицію спочатку завбільшки 300 тисяч, а пізніше знизили розмір неправомірної вигоди до 50 тисяч доларів.

 

«Ця історія тягнеться з серпня, коли я безпосередньо відмовився платити. А у вересні завели справу, на підставі якої і прийшли з обшуком. Слідчий вважає, що у мене в будинку є боєприпаси, і на цій підставі суд дав санкцію на обшук. Під час цього обшуку мені підкинули патрони, і це підтверджує відеофіксація», – запевнив білорус.

 

За його словами, в Мінську він був власником компанії, яка працювала на ринку цінних паперів. Але через те, що він фінансово підтримував опозицію, йому довелося виїхати, спочатку в Москву, а потім – в Україну, де прожив 10 років.

«В Україні я працюю на ринку страхування. А в матеріалах української справи місцеві правоохоронці використовували запит Білорусі з 2008 року. До сих пір я нікому не був потрібен. Хоча, чесно кажучи, протягом усіх десяти років мого перебування в Україні мене не раз викликали в правоохоронні органи, і все це завершувалося пояснювальними записками», – пояснив Кохнович.

Бізнесмен додав, що ніколи не ховався і відповідав на всі питання. Зараз же, на його думку, хтось вирішив, що він може поділитися своїми статками.

«Я громадянин України. Мене незаконно затримали, незаконно утримували в ізоляторі майже чотири дні. Суд взяв до уваги оригінал мого паспорта, свідоцтво про шлюб, про народження моїх дітей, всю історію отримання українського громадянства. І відмовив прокуратурі в моєму арешті. Я тепер на волі, і мені не висунули ніяких звинувачень», – сказав Кохнович.

За його словами, він не відчуває себе в безпеці і у нього немає іншого виходу, як захищати себе в рамках правового поля України, і разом з адвокатами писати заяви про незаконні дії.