Журналісти виявили у родичів суддів суддівської колегії Малиновського районного суду Одеси, яка розглядає справу чинного одеського міського голову Геннадія Труханова, майна на мільйони гривень. Як відомо, мера Одеси звинувачують в організації схеми заволодіння 185 млн грн із місцевого бюджету.

Про це йдеться в розслідуванні PROSUD.

Зокрема, справу Труханова слухають судді Сергій Черевко (голова), Віктор Корой і Дмитро Передерко.

Черевко працює у суді з 2010 року, він подавав кандидатуру на посаду судді Антикорупційного суду, але 2018-го написав заяву про припинення участі в конкурсі.

"Основний дохід родини Сергія Черевка — його суддівська заробітна плата. У період з 2012-го по 2015 рік не задекларував жодного об’єкту нерухомості", — йдеться в повідомленні.

Дружина Юля Черевко (Кучер) має частку квартири у Білгород-Дністровському, але її не відображено в декларації.

Журналісти виявили великий перелік майна у матері судді Черевко Надії, пенсіонерка раніше працювала у Службі автомобільних доріг в Одеській області.

Зокрема, жінка є власницею двох земельних ділянок, частиною житлового будинку в Одесі, житловим будинком у Одеській області, а також будинком відпочинку оздоровчо-реабілітаційного центру.

Зазначається, що батько Черевка — чинний суддя Апеляційного суду Одеської області. У його власності є одеська квартира площею 96 кв. м, два автомобілі Hyundai Santa Fe та Honda Civic.

Журналісти вважають, що цей перелік  майна Черевків може бути не вичерпним.

Зокрема, у своїй анкеті суддя згадав електронну пошту [email protected]

За нею розслідувачі відшукали користувача автомобільного сайту, дані якого збігаються з даними судді.

В анкеті, яка ймовірно належить судді, описується користування автомобілями: Infiniti FX 2004 року випуску, Mazda 6, 2008 року випуску, Volkswagen Polo 2012 року випуску, Mercedes E-Class 2011 року випуску, Toyota RAV4 2013 року випуску.

Наразі, згідно з декларацією, Черевко з дружиною користуються автомобілем Toyota RAV4 2013 року випуску, який записаний на матір.

Суддю Віктора Короя Верховна Рада затвердила на безстроковий термін.

Повідомляється, що 2011-го Віктора Короя притягнули до дисциплінарної відповідальності за неорганізованість і відсутність правильного підходу до організації судового процесу.

Корой — один із суддів, котрі розглядають справу щодо підпалу Будинку профспілок в Одесі, через що загинуло понад 40 осіб.

Суддя живе в Одесі разом із дружиною Інною та донькою Анастасією Гереш. Основний дохід родини — зарплата.

Сім’я спільно володіє квартирою на 79 кв. м в Одесі та гаражем. На цьому перелік нерухомого майна вичерпується.

Однак, журналісти встановили, що тесть судді Федір Мельник 2017 року купив земельну ділянку 0,08 га під Одесою, неподалік від узбережжя.

Вартість ділянки не відома, але у цьому ж поселенні за меншу ділянку (0,06 га) просять від 350 000 грн.

2018-го тесть зареєстрував квартиру в Одесі на 49,9 кв. м. Ко квадратний метр у цьому будинку коштує 829 доларів, тому ймовірно вартість житла могла обійтися в мільйон гривень.

Журналісти стверджують, що тесть судді не є ні директором, ні засновником будь-якої компанії. Раніше чоловік працював у філії "Інфоксводоканал".

Суддя Передерко працює у Малиновському суді з 2007 року. Він проходив співбесіду в ВККС у межах оцінювання кваліфакації, але комісія поки не визначилась, чи відповідає він посаді.

Навесні 2018 року НАЗК розпочало перевірку декларації судді, але про завершення на сайті відомства інформації немає.

Передерко також розглядав "справу 2 травня" на початковому етапі слідства, але сторона захисту висловила йому недовіру. Суддя тоді повідомляв Вищу раду правосуддя про втручання у свою суддівську діяльність, бо невідомі особи розбризкали у його бік "зеленку". Звернення задовольнили і направили до ГПУ.

У декларації за 2017 рік суддя задекларував права користування на одеський будинок площею 69,4 кв. м та квартиру 58,6 кв. м.

Зазначається, що обидва об’єкти належать його батьку — Петру Передерку, у котрого додатково ведеться будівництво. Суддя пересувається автомобілем Volkswagen Touareg, придбаним 2017 року за 561 000 грн.