Цю позицію «свободівців» виголосив сьогодні на сесії Львівської обласної ради депутат від ВО «Свобода» Ігор Тенюх, повідомляє прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

Як ідеться в заяві фракції, наслідком змін до Конституції буде узаконення в складі держави керованої з Москви автономії окупантів та сепаратистів, знищення єдності та незалежності України, початок її федералізації.

«Саме цього й домагалася путінська Росія ще до початку агресії в лютому 2014 року.

Згідно з мінськими угодами, закріплення в Конституції особливого статусу для окупованої частини Донбасу узаконить надання автономії значно ширшої, ніж та, яка була в Автономної Республіки Крим. Ідеться про безумовну амністію сепаратистам, повне витіснення української мови, право призначати своїх прокурорів, суддів, поліцію, укладати прямі угоди з регіонами Росії, заборону розпуску Києвом органів місцевої влади та гарантії фінансування цих територій з державного бюджету України», – сказав він.

Як вважають у фракції, надання особливого статусу окупованим територіям Донбасу не має нічого спільного з реформою децентралізації і прямо суперечать статті 2 Конституції України, в якій ідеться, що Україна є унітарною державою: «Зміни до цієї статті Конституції можуть ухвалити виключно на всеукраїнському референдумі всі громадяни України. За даними різних соціологічних опитувань, понад 70% громадян, у тому числі мешканців звільнених територій Донбасу, вважають, що тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей повинні мати такий же статус, як усі інші регіони України».

«За рік, що минув від часу підписання так званих мирних мінських угод, Росія не виконала жодного зі своїх зобов’язань щодо згортання збройної агресії проти України – ні про припинення вогню, ні про відведення озброєнь від лінії розмежування, ні обмін військовополоненими. Російські окупанти щодня обстрілюють українські позиції. На окуповану частину Донбасу регулярно надходять російські підрозділи, військова техніка і боєприпаси. За цей час загинули сотні українських солдат.

За таких умов заклики влади до одностороннього виконання Україною мінських угод є прямою капітуляцією перед ворогом. Замість того, щоб іти на принизливі поступки Путіну та його європейським партнерам, українська влада повинна ініціювати новий формат міжнародних переговорів про припинення російської агресії проти України за участю держав-гарантів незалежності України за Будапештським меморандумом.

Зміна Конституції – суверенне право українців, і вона не повинна відбуватися під диктовку агресора, ігноруючи волю нації. Закликаємо Президента і парламентську коаліцію припинити ганебний конституційний шантаж та приниження української нації. Трагічні події 31 серпня минулого року мають стати для усіх політиків застереженням від прийняття рішень, які не мають підтримки в українців і суперечать національним інтересам України.

Україна обов’язково поверне окуповані території Донбасу і Криму, але не на умовах, нав’язаних Путіним, а на умовах, які відповідають нашим національним інтересам. Ми переконані, що єдиною гарантією захисту незалежності та відновлення територіальної цілісності України є спроможність української армії та держави протистояти агресору.

Це єдиний шлях до припинення війни та досягнення справжнього миру», – йдеться в заяві.