Внесення змін до закону про вибори є вимушеною дією, так як ускладнюється процес волевиявлення для певних категорій громадян, а це є порушенням прав людини.
Про це заявив сьогодні представник міжнародної організації „ENEMO”, яка спостерігає за виборами в Україні, Юрій Цетнар на на засіданні Львівського прес-клубу на тему “Що може зробити пересічний виборець, щоб запобігти фальшуванню голосування: 10 порад львів’янам”.
„Після 26 грудня чимало пенсіонерів та хворих людей писатимуть скарги через неможливість взяти участь у виборчому процесі”, - заявив Юрій Цетнар.
Щодо перебігу виборів 26 грудня , то ситуація в українському суспільстві змінилась, до України звернена увага Європи та світу, а тому повторення фальсифікацій, які мали місце в першому та другому турі виборів просто неможливе. ― вважає Юрій Цетнер.
Міжнародна організація „ENEMO” створена 16 країнами Центрально-Східної Європи. За час існування організації її представники взяли участь більше ніж у сотні виборів.
Близько 1000 осіб від „ENEMO” спостерігали за виборами 31 жовтня та 21 листопада в Україні, з них близько 45 осіб спостерігали за виборами на Львівщині. Приблизно стільки ж спостерігачів планує представити організація і 26 грудня на переголосуванні другого туру виборів.