Голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час засідання Комітету Верховної Ради заявив, що загальний обсяг державного і гарантованого державою боргу було зменшено більш ніж на 100 мільярдів гривень завдяки укріпленню національної валюти.

Про це повідомляє «УНН».

«Укріплення гривні має дві сторони медалі. Позитив − за 8 місяців цього року загальний обсяг державного і гарантованого державою боргу зменшився на 101,3 млрд грн. Укріплення гривні спричинило зменшення боргу на 144,3 млрд грн при перевищенні запозичень над погашенням боргу на 43 млрд гривень», − сказав Пацкан.

Він додав, що валютний курс на сьогодні суттєво відрізняється від того, який був закладений в Державний бюджет на 2019.

«На жаль, ми змушені констатувати, що за 9 місяців цього року, за оцінкою Рахункової палати, зміцнення гривні призвело до недоотримання 20,7 млрд грн доходів державного бюджету. І це не дивно. Адже 40% обсягу доходів державного бюджету обраховуються з використанням курсу гривні до долара США чи євро», − розповів голова Рахункової палати.

Також Пацкан зауважив, що в проєкті державного бюджету на 2020 рік закладений середній обмінний курс гривні до долара і євро на рівні прогнозу на цей рік − 28,2 і 31,9 грн за долар і євро відповідно.

«Але ці показники значно відрізняються від сьогоднішніх. Тому, вважаю, без його перегляду не обійтися. Інакше, не виключаю, ми знову зіштовхнемося з проблемами», − наголосив він.

Як писав «Вголос», Міністерство фінансів України повідомляє, що у четвертому кварталі 2019 року уряд має погасити заборгованість держави розміром 80,3 мільярда гривень.