Кандидат історичних наук Андрій Ніцой розповів, якими можуть бути наслідки будівництва нової мечеті в Києві та вшанування ісламських свят на національному рівні.

Про це він заявив у коментарі «Вголосу».

«Коли влада в країні не має чіткої, послідовної та зрозумілої національної державницької політики, то вона своїми будь-якими діями буде відвертати від себе електорат. Саме так зараз робить і Володимир Зеленський зі своєю командою. Тому наслідком такого рішення, про яке він заявив, буде те, що значна частина українців цього не зрозуміє або розчарується у такому лідері. Ті, хто його не підтримав на президентських виборах, і ті, хто підтримував, не бачили у програмі кандидата в президенти позицій про посилення іновірства в Україні. Те саме стосується і всієї партії «Слуга народу», за яку теж хтось голосував, а хтось ні. Ніхто із них не декларував будівництва ісламських мечетей за державний кошт. Тому ця розбіжність слова і діла може дуже негативно вплинути на рейтинги діючої влади. Чому до Зеленського виникли питання по землі? Суспільство дуже об’єдналось проти рішення продати землю. Тепер нам пробують нав’язати подвійне громадянство, яке дозволить іноземцям фіктивно купувати більше землі. Те саме відбувається і зараз: розбіжність слів та вчинків. Наголошую: не було у передвиборчих програмах обіцянки продавати землю чи будувати мечеті за гроші платників податків, а фактично це й відбувається», - сказав Андрій Ніцой.

«А що стосується нас як нації, то частина суспільства мобілізується, відчувши загрозу національній ідентичності, мові, традиціям тощо. Інша, більш плюралістична та ліберальна частина людей, сприйме це все як речі, які не стосуються їхнього повсякденного життя і буде нейтральною», - додав історик.

Ще більше інформації можна прочитати у статті “Жертвопринесення по-українськи: для чого нам Курбан-Байрам?