Про це написав у «Facebook» член Нацради Сергій Костинський. 

«Перші порушення зафіксовані на «Радіо Шансон»  (телерадіокомпанія «Шансон», Київ) - частка пісень українською мовою на добу становила 21% (має бути не менше 25%), «Kiss FМ» (Українська корпорація «Телебачення і радіомовлення «Ютар», Київ) - 21% на добу; 24% у проміжку часу між 07:00 та 14:00; 22% - з 15:00 до 22:00, «Ретро ФM» (ТРК «НБМ-Радіо», Київ) - 24% на добу, «М FM» (Радіо «Нова Хвиля», Харків) - частка україномовних пісень в проміжку між 15:00 та 22:00 склала 3% (має бути 25%)», - написав Костинський.

Також Нацрада призначила позапланову перевірку ТОВ «ТРК Мікомп», м.Кам'янське Дніпропетровської області. 

«Надійшло звернення радіослухача, що там пролунала пісня, яка містить пропаганду країни-агресора», - уточнив Артеменко. 

У більшості національні канали виконують закон про квоти, лише 3-4 національних мовники його не виконують. 

«Нас більше непокоїть ситуація з регіональними радіостанціями - Харків, Одеса, інші регіони, - де не виконується ця норма. Я хочу сказати їхнім представникам дуже жорстко: закон приймався компромісно, закон є закон, і ми будемо дуже жорстко реагувати, незалежно від того, хто власник. Не треба затягувати цей процес. Ми маємо прямо на початку це зупинити», - наголосив голова Національної ради. 

Згідно з вимогами законодавства, Нацрадою сьогодні ухвалено рішення про призначення позапланових перевірок на цих радіостанціях. Після позапланових перевірок, в разі підтвердження порушень, до ліцензіатів будуть застосовані санкції.