За даними нових досліджень у Великобританії, противірусні ліки рослинного походження можуть бути високоефективними при лікуванні коронавірусу, а також можуть допомогти боротися з майбутніми пандеміями.

Дослідники з Ноттінгемського університету виявили, що противірусний тапсигаргін широкого спектру дії не тільки дуже ефективний проти COVID-19, але і проти простудного коронавірусу, який називається респіраторно-синцитіальним вірусом та грипом А, повідомляє Eurekalert.org.

Противірусний препарат виготовляється із рослини Таспії (Thaspia) та може бути високоефективним при лікуванні коронавірусу.

"Хоча ми все ще знаходимось на ранніх стадіях дослідження цього противірусного препарату та його впливу на те, як можна лікувати віруси, такі як COVID-19, ці висновки надзвичайно важливі", – розповів професор Кін-Чау Чанг, який керував дослідженням в Агентстві охорони здоров’я тварин і рослин, Китайському сільськогосподарському університеті та Інституті Пірбрайта.

"З огляду на те, що майбутні пандемії, ймовірно, будуть тваринного походження, де відбувається поширення зоонозу – від тварини до людини, нове покоління противірусних препаратів, таких як тапсигаргін, може зіграти ключову роль у контроль та лікування важливих вірусних інфекцій як у людей, так і у тварин ", – додав Чанг.

Вчені виявили, що противірусний засіб у малих дозах викликає високоефективну імунну відповідь проти трьох основних типів респіраторних вірусів людини, включаючи COVID-19.

Згідно з дослідженням, тапсигаргін, який був протестований на рак передміхурової залози, ефективний проти вірусної інфекції, коли застосовується до або під час активної інфекції.

Згідно з дослідженням, він запобігає створенню вірусом нових копій у клітинах принаймні 48 годин після одноразового 30-хвилинного впливу.

Необхідні додаткові дослідження, але вже зрозуміло, що тапсигаргін та його похідні є перспективними противірусними засобами проти COVID-19 та вірусу грипу, і вони можуть захистити людство від наступної пандемії.

Читайте більше новин України та світу на Вголосі: