Про це повідомляє прес-служба Укрпошти.

Погашення поштової мініатюри, на спеціально випущеному для цього конверті «Перший день», відбулося 25 березня 2014 року на  Головпоштамті в Києві.

Ескіз розробив заслужений художник України Микола Кочубей, який неодноразово ставав лауреатом почесних міжнародних філателістичних конкурсів як автор українських поштових марок.

Зображена на марці колона з глобусом та п’ятьма поштовими голубами є прототипом символу Всесвітнього поштового союзу, членом якого Україна є з травня 1947 року. На офіційній емблемі ВПС зображено п’ять посланців – листонош п’яти основних людських рас (або п’яти континентів), які передають один одному листи навколо земної кулі.

Нагадаємо, у 1996 році саме Укрпошта ініціювала встановлення на Майдані Незалежності в Києві монументу «Поштовий центр України». Його розміщення безпосередньо перед входом до Головпоштамту обумовлено потребою відліку відстаней від головної поштової установи держави. Знак фіксує географічні координати та відстані до обласних центрів України, столиць інших держав тощо.

«Випуск марки на таку символічну для поштовиків тематику ще раз промовисто підтверджує, наскільки важливу та корисну місію виконує національний оператор. Вже 20 років Укрпошта єднає людей в різних кінцях земної кулі за допомогою різноманітних засобів зв’язку. Поштовий голуб є одним із найдавніших видів повітряної пошти, який завдяки своїй зручності та швидкості був дуже популярним. Укрпошта не могла лишитися осторонь цього важливого поштового засобу зв’язку та не увічнити його для всієї історії людства» – зазначає директор з маркетингу та комунікацій Укрпошти Павло Богданов. 

Придбати поштову марку «20 років з часу заснування Укрпошти» та конверт «Перший день» можна у всіх відділеннях Укрпошти. Поштова марка випущена тиражем в 190 000 примірників, номіналом в 2,00 грн. кожна.