Освітяни школи №275 імені Кравчука Володимира та громадські активісти Києва вимагають від міської влади усунути із посади заступника голови управління освіти Деснянської РДА Олену Шурко.

Відповідну заяву голові КМДА Віталієві Кличку скерувало ВГО “Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО”.

Підставою для цієї заяви є те, що чиновниця, за словами педагогів та активістів, системно нехтує пам’яттю Героя російсько-української війни Володимира Кравчука, чиє ім’я носить школа, й занесення самого навчального закладу до так званого “чорного списку” – його не включають до програм інформаційно-виховних заходів.

“У нас у Деснянському районі близько 70 шкіл, – розповідає “Вголосу” мати загиблого Героя АТО Володимира Кравчука Вікторія. – Мій син – перший офіцер-киянин, який загинув на війні у 2014 році. Через кілька днів після загибелі сина самоврядування школи прийшло до тодішнього голови району Петра Кузика з пропозицією встановити на навчальному закладі меморіальну дошку і присвоїти школі ім’я Володимира Кравчука (він навчався там). Голова району підтримав – і через два місяці меморіальну дошку відкрили, за півроку – школу назвали ім’ям мого сина”.

За словами матері, до Дня захисника України, який щорічно відзначають 14 жовтня, школи району вирішили організувати спільний патріотично-виховний захід – провести дітям екскурсію усіма школами, на яких є меморіальні таблиці учасникам АТО й розповісти про долю Героїв.

“Задумка була дуже хороша. У нашому районі шкіл, де колись навчалися загиблі Герої, дев’ять. На одній з них – аж три меморіальні таблиці. Для діток це був би дуже пізнавальний захід, але нашу школу не внесли в цей графік”, – розповідає Вікторія Кравчук.

Матір загиблого захисника зазначає, що такі дії керівництва управління освіти Деснянської РДА були умисними, адже нехтування пам’яттю її сина чиновники проявляли неодноразово:

“У документах вони постійно пишуть лише номер школи, нібито “забуваючи”, що вона носить ім’я Володимира Кравчука. А якось я застала ситуацію, коли керівниця управління освіти зателефонувала директорці школи й вимагала негайно на протязі години надати документи, на якій підставі висить меморіальна дошка. Я вважаю, що це приниження пам’яті хлопців, які загинули, завдяки кому та сама керівниця може спати у свому ліжку, ходити на роботу й виховувати своїх онуків”, – пояснює Вікторія Кравчук.

Слова жінки підтверджує й сама директорка школи №275 Оксана Антощак:

“Управління освіти нехтує нашим навчальним закладом системно. Наприкінці березня дружина тодішнього президента Марина Порошенко приїхала до нашого району з освітнім практикумом “Крок назустріч до інклюзії”. У садочку №795 відбулася велика зустріч, але нашу школу туди не запросили. Хоча ми – найбільша школа в районі, де навчаютья дітки з особливими освітніми потребами. На той момент у нас було 34 таких дитини. І про нас просто “забули”? Педколектив став на дибки, коли дізнався про це, тож я почала розпитувати, чому нас проігнорували й узагалі, за яким принципом розсилали запрошення на зустріч. Відпвідь мені дав директор однієї зі шкіл. Виявляється, керівник управління освіти зателефонувала йому зі словами: “Наш жіночий колектив повинен розбавити мужчина. Приходьте”…Ви уявляєте рівень? Після цього я зробила два офіційних запити до чиновників із вимогою пояснити ситуацію. За півроку – ніякої відповіді”.

За ініціативи голови комісї Київради з питань освіти і науки Ганни Старостенко було проведено нараду з цього питання і прийнято рішення звернутись до районної адміністрації з проханням відсторонити Шурко Олену Василівну з посади на час розслідування.

Тепер же освітяни та громадські активісти сподіваються, що міська влада зверне увагу на проблему й наведе лад із чиновниками району.