Лижник, який зник у Карпатах, має навички виживання в екстремальних умовах. Навіть на п’яту добу після зникнення шанси знайти його живим лишаються.

Про це розповіли BBC News Україна у Закарпатському управлінні ДСНС.

Ввечері в четвер, 10 січня, лижник, якого шукали вдень із залученням гелікоптера, вдруге вийшов на зв’язок.

“Спочатку він зателефонував своєму товаришу, з яким катався на лижах. Він повідомив, що чув звуки гвинтокрила. На цьому зв’язок обірвався”, – повідомила BBC News Україна речниця управління ДСНС у Закарпатті Наталія Батир.

“За деякий час він зателефонував на 101, потрапив на пожежно-рятувальну частини в місті Свалява. Там він повідомив, що знаходиться в будиночку лісників”, – розповіла пані Батир.

Лижник сказав, що поруч тече річка і є маркування маршруту – ці та інші орієнтири мають допомогти визначити, де він перебуває.

На допомогу загубленому вирушила пошукова група з 11 рятувальників і двох одиниць техніки. Разом з ними є лісники, які мають допомогти знайти будиночок, в якому сховався лижник.

Зазвичай пошуково-рятувальні операції в нічний час не проводяться, оскільки це ризиковано.

“Але тут такий випадок, коли п’ята доба, вже лік іде на хвилини, тому рятувальники вже другу ніч підряд вирушили в те місце, про яке він сказав, за тими орієнтирами”, – розповіла речниця.

Раніше у четвер погода в Карпатах покращилася, що дозволило використовувати вертоліт Мі-8. До цього кілька днів у горах були сильні хуртовини і туман.

“Лижники мають яскраві костюми, тож помітити його з повітря цілком можливо”, – розповіла Наталія Батир.

На землі шукати зниклого допомагають волонтери.

Крім того, до пошуків залучають і собак.

“Хоча їм важко шукати взимку, але ДСНС використовує всі можливості”, – відзначила Наталія Батир.

Також у районі пошуків – його рідні, які розповіли, що він з дитинства вивчав способи виживання в екстремальних умовах і має гарну фізичну форму.

Зниклого звати Ігор, він 1984-го року народження та приїхав з Києва.

За даними медіа, він тренер з лижного спорту і президент асоціації екстремальних видів спорту.

Згодом рятувальники повідомили, що транспортували туриста до найближчого населеного пункту де передали до лікарів швидкої допомоги. Наразі хлопцем опікуються медики.

#Закарпаття: станом на 23:00 надійшла інформація від пошукової групи, що вони знайшли туриста, пошуки якого тривали з 6…

Опубліковано ДСНС України Четвер, 10 січня 2019 р.

Як відомо, для рятувальників Закарпаття різдвяна ніч була тривожною, адже впродовж вечора 6 січня до Служби порятунку двічі надходили повідомлення про те, що у горах заблукали п’ятеро  туристів.

Як писав раніше “Вголос”, у Карпатах рятувальники шукають зниклих у Різдвяну ніч туристів.

7 січня рятувальники знайшли в Карпатах тіло одного із заблукалих туристів.

Згодом, близько 15 години 9 січня чоловік вийшов на зв’язок із товаришем та повідомив, що знаходиться біля невідомої йому гірської річки.