Медики Комунального некомерційного підприємства “1-а міська поліклініка м. Львова” вимагають розслідувати численні порушення, що відбуваються у медичному закладі з відома чиновників Львівської міської ради. Йдеться, зокрема, про неконтрольовану виплату премій певним посадовцямневмотивоване звільнення працівників і сіру схему заробітку на впровадженні електронної системи охорони здоров’я.

Відповідні колективні звернення лікарі та медсестри вкотре скерували Кабміну, ДБР, ЛОДА та Національній службі здоров’я України.

“Незважаючи на неодноразові звернення, відповідей по суті так і не отримано, не вжито заходів щодо фальсифікації та численних порушень в КНП «1-а міська поліклініка м.Львова», не призначено навіть головного лікаря в установі, в якій вже 9 років в.о.головного лікаря Бачун Н.К. І все це відбувається з відома чиновників Львівської міської ради та Управління охорони здоров’я ДГП ЛМР.

І якщо у своєму відеозверненні від 24 січня міський голова Садовий заявляє, що “має амбіцію стати молодіжною столицею Європи у 2023 році”, то навіщо ж тоді сприяє знищенню охорони здоров’я підлітків та студентів у Львові?

Не слід забувати, що інтелектуальний та трудовий потенціал країни визначається здоров’ям її молоді, а це питання державного рівня, позитивне вирішення якого є запорукою економічного відновлення України та важливою складовою її національної безпеки”, – зазначають медики.

Лікарі повідомляють, що у серпнi 2018 року відбулось перетворення “Комунальної 1-ої мicької полiклiнiки м.Львова” в КНП “1-а міська поліклініка м.Львова” та вступила в дiю реформа в галузi первинної медичної допомоги. І в КНП “1-а міська поліклініка м.Львова” розпочався поділ державних грошей з медреформи між особами з адміністративного складу.

“Для пiдняття зарплати головнiй медсестрi полiклiнiки (Грицко О.М. – голова профкому) та начальнику вiддiлу кадрiв (Богдан Н.Я.) в штатний розпис особисто для них були введенi нові посади – заступника головного лiкаря з медсестринства та заступника головного лiкаря з кадрових питань. І все це відбувається в установі, в якій вже 9 років немає головного лікаря.

При розподiлi премiй безпосередньо беруть участь новопризначенi заступники i в першу чергy не обмежують себе та cвoїх родичiв (отримуютъ премiї в розмiрi своїх посадових окладів), в той час, коли інші медпрацiвники, в цій же установі, з мінімальними заробітними платами не отримують премiй взагалi”, – обурюються фахівці.

“У результаті такої діяльності п. Бачун Н.К., п. Богдан Н.Я., п. Грицко О.М., які поводять себе так, ніби забули, що – це державна установа, а не їхня приватна власність, в КНП «1-а міська поліклініка м.Львова» і відбувається повна невідповідність між заробітними платами, адже особи з адміністративного складу в якийсь незрозумілий спосіб покращують своє матеріальне та фінансове становище, порушуючи тим самим права лікарів та сестер медичних в цій же установі на належну оплату праці.

Виникає питання, яким чином Національна служба здоров’я України укладає договори з КНП “1-а міська поліклініка м.Львова”, у якій вже 9 років немає головного лікаря і не приймаються жодні міри для його призначення”, – кажуть медики.

Копія відповідного звернення медиків 1-ї міської поліклініки